معاون حقوقی رییس جمهوری در گفتگوی زنده تلویزیونی:

باید از توانمندی های استان خوزستان برای پیشرفت کل کشور استفاده شود/ در 2 سال گذشته سازمان حقوقی دولت شکل گرفته است

معاون حقوقی رییس جمهوری اجرای طرح تحول سلامت و کاهش تورم به کمتر از 14 درصد را از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی 24 ماه گذشته دانست.

شناسه خبر: 89042 -

يکشنبه 8 شهريور 1394 - 11:39

دکتر الهام امین زاده عصر شنبه در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم استان خوزستان که به مناسبت هفته دولت انجام شد، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد 24 ماهه دولت به مردم، آگاهی از مشکلات و مسایل استان، و انتقال آن به هیات دولت را از مهمترین اهداف سفر خود به این استان عنوان کرد.

معاون حقوقی رییس جمهوری در خصوص فعالیت های این معاونت برای حل اختلافات بین دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها اظهار داشت: این معاونت تلاش دارد تا با حل اختلاف دستگاه ها تنش و استرس را کاهش دهد تا روند خدمت رسانی به مردم با سرعت بیشتری صورت پذیرد. ضمن آنکه در استان ها نیز استانداران این مسئولیت حل اختلاف را بر عهده دارند و بطور کلی نظر استانداران فصل الخطاب است.

وی با اشاره به برنامه های این معاونت برای کاهش تخلفات حقوقی در کشور گفت: هر چقدر آشنایی مردم با مسایل حقوقی بیشتر شود در نتیجه فساد و تخلفات کمتر خواهد شد و طبق تفاهم نامه ای که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی امضا شد قرار است تا با ارائه آموزش های حقوقی گواهی نامه هایی نیز به افرادی که آموزش دیده اند، صادر شود.

دکتر امین زاده در خصوص برنامه های معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای مقابله با معضل ریزگردها گفت: وظیفه نظارت بر حسن اجرای قانون اساسی توسط رییس جمهوری به معاونت حقوقی ریاست جمهوری محول شده و یکی از اصول قانون اساسی نیز اصل حفظ محیط زیست است و از وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط تقاضا شده تا گزارش های خود را در خصوص این ریزگردها ارائه دهند.

معاون حقوقی رییس جمهوری ادامه داد: باید با تعامل بین کشورهای ایران، سوریه، عراق و ترکیه اقدامات لازم در رابطه با بیابان زدایی صورت پذیرد.

دکتر امین زاده در پاسخ به سوالی در خصوص جایگاه مسایل حقوقی در کشور گفت: اساسا نگاه کشور به حقوق جایگاه رفیعی نداشته اما در طول 2 سال گذشته تلاش کردیم تا سازمان حقوقی دولت شکل گیرد و یک شبکه حقوقی در سرتاسر ایران راه فعال نماییم.

معاون حقوقی رییس جمهوری در خصوص مباحث حقوقی مرتبط با مذاکرات هسته ای گفت: قبل از توافق لوزان و برجام جلساتی با حضور 40 تن از اساتید حقوق بین الملل و مذاکره کنندگان هسته ای برگزار شد و مذاکره کنندگان هسته ای از دغدغه های اساتید حقوق به خوبی آگاهی یافتند. بعد از توافق برجام نیز این جلسات ادامه یافت و در آن ارتباط برجام با قطعنامه 2231 و حق بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون حقوقی رییس جمهوری در پایان با اشاره به ظرفیت های استان زرخیز خوزستان گفت: باید از توانمندی های این استان برای پیشرفت کل کشور استفاده شود.

شناسه خبر: 89042

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده