دکتر بانک در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قزوین:

صادرات غیرنفتی در دولت تدبیر و امید افزایش 19 درصدی داشته است / عزم جدی دولت برای رسیدگی به مطالبات خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره موفقیت های دولت تدبیر و امید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت:دولت یازدهم با تکیه بر امکانات و دستاوردهای داخلی توانست ضمن کاهش اتکا به بودجه نفتی از 46 به 36 درصد، صادرات غیرنفتی کل کشور را 19 درصد افزایش دهد.

شناسه خبر: 88968 -

جمعه 6 شهريور 1394 - 16:53

دکتر مرتضی بانک در ادامه سفر یک روزه خود به استان قزوین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قزوین که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد، ایجاد رونق در فضای کسب و کار را یکی از مهم ترین دستاوردهای دولت یازدهم دانست و اظهار داشت: دولت با کاهش تورم از 40 درصد به کمتر از 15 درصد و رشد اقتصادی 3 درصدی گام مهمی در ایجاد ثبات و آرامش اقتصادی در کشور برداشت.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری سپس به تلاش های دولت در زمینه سیاست خارجی و توافق هسته ای با قدرت های جهانی اشاره کرد و افزود: توافق هسته ای گام  بسیار بزرگی در جهت تامین آرامش و امنیت در کشور بود و با رفع تحریم ها شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش کشور خواهیم بود.

 وی گفت:  با ادامه فعالیت های دولت در بخش های خرد و کلان و ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری تا پایان سال ادامه می یابد.

دکتر بانک از  پرداخت 17 هزار میلیارد ریال از مطالبات ایثارگران از سوی دولت خبر داد و گفت: دولت یازدهم عزمی جدی برای رسیدگی به مطالبات خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران دارد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه در خصوص خرید تضمینی گندم گفت: این میزان از چهار میلیون و 800 هزار تن به شش میلیون و 700 هزار تن افزایش یافته است.

دکتر بانک با اشاره به دستاوردهای دولت در زمینه بهداشت و درمان در کشور اظهار داشت:در حال حاضر هزینه های بهداشت و درمان مردم به شکل چشم گیری کاهش یافته است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه افزایش 27 درصدی میزان صادرات مواد غذایی را یکی از تلاش های دولت در راستای کاهش اتکا بودجه کشور به نفت عنوان کرد.

 دکتر بانک با بیان اینکه پروژه مسکن مهر در دولت یازدهم پیشرفت فیزیکی از 70 درصد به 87 درصدی داشته است، گفت:  دولت تدبیر و امید تاکنون 425 هزار واحد مسکن مهر را به متقاضیان واگذار کرده و 74 هزار واحد دیگر نیز آماده واگذاری می باشد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری از تخصیص 10  میلیارد دلار برای تنظیم مسایل آب در کشور خبر داد و تصریح کرد:  در حوزه آب رسانی روستایی دولت مبلغ 500 میلیون دلار در راستای تقویت این بخش اختصاص داده است.

دکتر بانک ادامه داد:  در بخش گازرسانی نیز تا پایان کار دولت، دو میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت کل کشور از گاز بهره مند خواهند شد و 95 درصد جمعیت کشور تحت پوشش این نعمت الهی قرار خواهند گرفت.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری  در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت:  ارزش هایی که پیشگامان انقلاب و شهادت برای اعتلای انقلاب بوجود آوردند هیچگاه نباید از ذهن ها بیرون برود.

شناسه خبر: 88968

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده