دکتر بانک در مراسم افتتاح پروژه تعریض و بهسازی محور قزوین - اقبالیه:

سیاست دولت در اقتصاد مقاومتی، کاهش اتکاء بودجه کشور به نفت است

مرتضی بانک ضمن افتتاح پروژه تعریض و بهسازی محور قزوین - اقبالیه با توضیح متخصصان و دست اندرکاران در جریان نحوه احداث و تعریض این ورودی غربی استان قرار گرفت.

شناسه خبر: 88965 -

جمعه 6 شهريور 1394 - 15:52

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در حاشیه افتتاح این پروژه با بیان اینکه دولت با توجه به کاهش درآمدهای نفتی و با وجود فشارها توانست اعتبارات عمرانی کشور را به طور کامل تامین کند، گفت: دولت به رغم تنگناها، با مدیریت در بخش بودجه و کاهش هزینه های جاری، توانست اجرای پروژه های عمرانی را سرعت بخشد و  در همین راستا دولت تدبیر و امید با نقش آفرینی در توسعه کارآفرینی و رشد اقتصادی بر آن است تا نقش بسزایی در توسعه کشور ایفا کند.

دکتر بانک با اشاره به اینکه گرایش و اتکا دولت به نفت هر ساله در حال کم شدن است، اظهار داشت: سیاست دولت در اقتصاد مقاومتی، کاهش اتکاء بودجه کشور به نفت است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: استان قزوین در طول تاریخ از لحاظ اجتماعی، اعتقادی و فرهنگی سهم بسزایی را ایفا کرده است.

دکتر بانک به افتتاح پروژه جاده شش خطه قزوین - اقبالیه اشاره و خاطر نشان کرد: این جاده مهم و استراتژیک برای زائران کربلا می تواند نقش مهمی در برطرف شدن ترافیک، سهولت در رفت و آمد و کاهش تصادفات جاده ای ایفا کند.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، اظهار داشت: ایجاد امکانات مناسب و نصب علائم راهنمایی و رانندگی، ایجاد فرهنگ رانندگی و توسعه زیرساختهای استاندارد جاده ای در جامعه باعث کاهش تصادفات رانندگی خواهد شد.

دکتر بانک در پایان از اداره کل راه و شهرسازی و مسئولین مربوطه در حوزه راه و شهرسازی بخاطر در نظر گرفتن امکانات مناسب جاده ای از جمله نصب علائم راهنمایی و رانندگی و گسترش زیرساخت های جاده ای که موجب کاهش سوانح و تصادفات جاده ای می شود، تقدیر و تشکر کرد.

پروژه بهسازی محور قزوین - اقبالیه با اعتباری بالغ بر 135 میلیارد ریال به طول 4470 متر و شامل 3 لاین عبوری به عرض 3.65 متر و یک لاین اضطراری به عرض 3 متر می باشد که در دو سمت شمالی و جنوبی بلوار اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت.

با احداث و تعریض این خط شش بانده، پل های دانشگاه آزاد اسلامی، جاده نوروزیان به همراه بلوار امام خمینی(ره) و تقاطع اتوبان نیز در این مسیر قرار می گیرد و باعث سهل الوصول شدن راه های ارتباطی برای مردم استان و گردشگران خواهد شد.

راه قزوین به اقبالیه قبل از تعریض از جمله نقاط حادثه خیز جاده ای محسوب می شود و با تعریض این جاده سبب کاهش چشمگیر تصادفات جاده ای خواهد شد. در آیین افتتاح پروژه تعریض و بهسازی محور قزوین - اقبالیه علاوه بر معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، استاندار و جمعی دیگر از مسئولان ارشد محلی استان نیز حضور داشتند.

شناسه خبر: 88965

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده