رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه غنا:

مقابله با تروریسم نیازمند عزم جدی و همکاری جمعی است/ تاکید بر گسترش روابط اقتصادی بخش های خصوصی دو کشور

رییس جمهوری با اشاره به جایگاه ویژه قاره آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ، برگسترش مناسبات همه جانبه با کشور غنا تاکید کرد و خواستار شناسایی و استفاده از همه ظرفیت های موجود برای توسعه مناسبات فیمابین شد.

شناسه خبر: 88949 -

چهارشنبه 4 شهريور 1394 - 18:34

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار وزیر خارجه غنا ارتقای سطح همکاری های فرهنگی را با توجه به مشترکات دو کشور را ضروری خواند و گفت: دو کشور باید زمینه و بسترهای لازم را برای همکاری بیش از پیش بخش خصوصی یکدیگر را فراهم آورند.

دکتر روحانی سپس با تبیین ریشه های بروز و ظهور تروریسم و ناتوانی ائتلاف های نمایشی برای مقابله با این پدیده شوم ، بر رایزنی و همکاری کشورها برای حل این معضل جهانی تاکید کرد و افزود : اگر کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا در کنار هم قرار بگیرند می توانند فضایی را ایجاد کنند که با از بین رفتن زمینه های جذب این تفکر انحرافی برای جوانان، امکانی برای رشد و نمو خشونت و ترور نباشد.

رییس جمهوری رشد همزمان اقتصادی و توسعه فرهنگی کشورهای آفریقایی و منطقه خاورمیانه و ضرورت مسدود شدن فعالیت تروریست ها در عرصه های مالی و شبکه های تبلیغی را از اصلی ترین عوامل جلوگیری از شیوع پدیده شوم تروریسم دانست و گفت : کشورهای منطقه باید با همکاری مشترک و اراده خود معضلات را برطرف کنند.

خانم «هانا سرواتته» وزیر خارجه غنا نیز در این دیدار با اشاره به رشد پدیده تروریسم در غرب آفریقا و فعالیتهای گروه تروریستی «بوکو حرام» در نیجریه، بر دیدگاه رییس جمهوری کشورمان مبنی بر همکاری دوجانبه و منطقه برای ریشه کن کردن این پدیده تاکید کرد و گفت: در مبارزه با تروریسم علاوه بر مباحث امنیتی باید به مباحث فکری و فرهنگی نیز توجه کرد و معتقدیم در این زمینه نیاز به همکاری و استفاده از تجارب یکدیگر داریم.

وی با اعلام آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها ، خواستار مشارکت بیشتر شرکت های ایرانی در این کشور شد و گفت : دو کشور می توانند در چارچوب همکاری اتاق های بازرگانی و کمیسیون مشترک ظرفیت های موجود برای توسعه روابط را عمل سازند.

شناسه خبر: 88949

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده