دکتر روحانی در پیامی به جشنواره فرهنگی و هنری رضوی:

انسان معاصر در پرتو مشی مبتنی بر اعتدال رضوی می‌تواند به افق‌های امیدبخش در حیات مادی خود دست یابد/ جشنواره رضوی که با محوریت گفتگوی بین ادیان برگزار شده، می‌تواند بستری مناسب برای تعامل سازنده در جهان فراهم سازد

رییس جمهوری در پیامی به سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری رضوی تاکید کرد: انسان معاصر در پرتو آموزه‌های تعالی بخش دینی و مشی مبتنی بر اعتدال و خردورزی رضوی می‌تواند به آهنگ زندگی خود طراوتی نو بخشیده و به افق‌های امیدبخش و نشاط‌ آفرین در حیات مادی دست یابد.

شناسه خبر: 88922 -

سه شنبه 3 شهريور 1394 - 21:44

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری رضوی که توسط علی جنتی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی قرائت شد، به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سزد که بر سر خورشید سایه اندازیم / کنون که سایه شمس‌الشموس بر سر ماست

ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و اسوه تدبیر و محبت؛ حضرت امام رضا(ع) را گرامی داشته و حضور تمامی هنرمندان و فرهیختگان متعهد را در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری که به نام مبارک این امام همام زینت یافته ارج می‌نهم.

ایران عزیز ستاره هدایتی از منظومه ولایت را روشنایی بخش دیدگان و امیدآفرین دل‌های خود ساخته؛ که نماد علم و حکمت، فکر و منطق و تدبیر و اعتدال بوده است. مناظره‌های سنگین و سدید آن حضرت با سران و علمای ادیان و فرقه‌های هم عصر ایشان، مایه مباهات و فخر اسلام و بویژه تشیع در سراسر ادوار تاریخ بوده و خواهد بود.

این جشنواره مبارک که برای ترویج اندیشه‌های ناب و اعتدال رضوی و با محوریت گفتگوی بین ادیان و مذاهب و تکیه بر منطق و استدلال در موارد اختلافی برگزار شده، می‌تواند بستری مناسب برای تعامل سازنده در جهان و بویژه در همدلی و همگرایی پیروان ادیان و مذاهب فراهم سازد.

دستاورد یک سال توجه ویژه و مشارکت همدلانه با اهالی نیک اندیش فرهنگ و ادب و شیفتگان اقلیم پرطراوت و امیدبخش هنر، گنجینه گرانبهایی است که آثار و ثمرات ماندگار آن می‌تواند منشاء خلاقیت‌ها و آفرینش‌های تازه و اثرگذار شود.

یقیناً این اقدام چشمگیر که به اهتمام عاشقان گسترش و ترویج فرهنگ رضوی برگزار شده، گامی بزرگ در راه اعتلای سرمایه‌های معنوی و فرهنگی ملت بزرگ ایران است.

درک ابعاد وجودی و آشنایی با عمق فضایل آن امام مهربانی از منظر هنر متعهد و هنرمندان عزیز کشور، تلاشی مدبرانه برای نهادینه کردن فرهنگ متعالی تشیع است، چرا که آفرینش‌های هنری نغمات و انواری است که چون از دل هنرمند بر می‌خیزد، لاجرم به دل همگان می‌نشیند.

انسان معاصر در پرتو آموزه‌های تعالی بخش دینی و مشی مبتنی بر اعتدال و خردورزی رضوی می‌تواند به آهنگ زندگی خود طراوتی نو بخشیده و به افق‌های امیدبخش و نشاط‌ آفرین در حیات مادی خود دست یابد.

اینجانب از برگزارکنندگان، دست‌اندرکاران و تمامی شرکت‌کنندگان در این جشنواره فرهنگی صمیمانه سپاسگزاری کرده، امیدوارم با بهره‌گیری بیشتر از آموزه‌های هدایتگر و انوار معنوی ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع) و تداوم و ارتقاء سطح کیفی اینگونه اقدامات ارزشمند فرهنگی، بیش از پیش شاهد رشد و بالندگی همه‌جانبه ایران اسلامی باشیم.

عزت، سربلندی و توفیق روزافزون همگان را از درگاه ایزد منان مسألت می‌دارم.

حسن روحانی

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران

 

شناسه خبر: 88922

- دولت یادهم و دوازدهم

- پيامها و نامه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده