رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان همدان:

بسیار به آینده کشور امیدوار هستم/ برای ایجاد اشتغال باید همه کشور بسیج شود/ با رفع تحریم ها حرکت گسترده ای در مسیر رسیدن به توسعه متوازن و پایدار آغاز خواهد شد /باید فناوری های نوین و سرمایه ها را جذب کنیم/تلاش دولت وفای به عهد با ملت بوده است

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان همدان با تاکید بر اینکه "بسیار به آینده کشور امیدوار هستم"، گفت: جاذبه ایران برای سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری بسیار افزایش یافته و با رفع تحریم ها حرکت گسترده ای در مسیر رسیدن به توسعه متوازن و پایدار آغاز خواهد شد.

شناسه خبر: 88921 -

سه شنبه 3 شهريور 1394 - 21:12

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی تصریح کرد: باید همه دست به دست هم دهیم و فناوری های نوین و سرمایه ها را جذب کنیم تا شاهد حرکت گسترده تری  برای آبادانی و توسعه کشور و اشتغالزایی باشیم.

رییس جمهوری در ادامه با تبریک میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، گفت:خدمت به ملت توفیق بزرگی برای دولت یازدهم است  و دولت همه توان خود را برای رفع مشکلات و دغدغه های آنان بکار خواهد گرفت و این استقبال و حضور باشکوه مردم  از خادمان خود ، قدردانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه " تمام  تلاش دولت بر این بوده که به  پیمان و عهدی که با مردم بسته ، عمل کند" ، به اهمیت و جایگاه اعتماد ملت به دولت پرداخت و اظهارداشت: اساس زندگی ما را اعتماد تشکیل می دهد و در این فضا تقویت اعتماد مردم به قوا و دستگاه ها یک وظیفه همگانی است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه "اساس روابط ما با دنیا و سازمانهای بین المللی نیز باید بر پایه اعتماد باشد"،افزود: در دنیا هم اگر می خواهیم تعامل داشته باشیم اساسش اعتماد است. اگر به هر بهانه ای اعتماد به هم بخورد باید جبران کرد چرا که برهم زدن اعتماد بسیار ساده و برگرداندن آن بویژه در عرصه بین المللی بسیار دشوار است.

دکتر روحانی یکی از رسالت ها و وظایف امروز همگان را تقویت اعتماد در جامعه دانست و گفت: برای ایجاد اشتغال باید همه ظرفیت های کشور بسیج و فعال  شود و دست به دست هم دهیم.بدون رونق اقتصادی نمی توان اشتغال ایجاد کرد و برای ایجاد رونق اقتصادی، باید پایه های اعتماد در جامعه بیش از پیش تقویت شود.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه سال گذشته در وزارت ارتباطات 40 هزار شغل ایجاد شد،  افزود: بیش از یکهزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور فعال شده که این موضوع نیز حرکت خوبی در روند کارآفرینی و ایجاد اشتغال در کشور است.

دکتر روحانی در ادامه  به  اهمیت صنعت گردشگری در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: استان همدان با جاذبه های فراوان گردشگری می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی جایگاه ویژه ای ایفا کند.

در ابتدای این جلسه نیز نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان ، نمایندگان استان و استاندار گزارش های جداگانه ای درباره ظرفیت ها و مشکلات استان ارائه کردند.

شناسه خبر: 88921

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده