دکتر روحانی در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان همدان:

باید اقتصاد ایران را در دوران پساتحریم به گونه ای بسازیم که غیرقابل تحریم باشد/هدف نهایی ما ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید اقتصاد ایران را در دوران پساتحریم به گونه ای بسازیم که غیرقابل تحریم باشد، گفت: دوران تحریم نشان داد که اقتصاد کشور را باید به گونه ای بسازیم که قابل تحریم نباشد و این خواست ملت ایران، کارآفرینان و مسوولان کشور است.

شناسه خبر: 88898 -

سه شنبه 3 شهريور 1394 - 18:20

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان همدان گفت: هر چه پیوند ما با اقتصاد دنیا قوی تر شود، انزوا و تحریم کشور امکان ناپذیر و بسیار سخت می شود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه توسعه با شعار و سخنرانی محقق نمی شود، اظهار داشت: اگر رقابت واقعی ایجاد کنیم، انحصار را از بین ببریم و خصوصی سازی واقعی انجام دهیم، حرکت اقتصاد کشور شتابان خواهد شد و این یک ضرورت است.

رییس جمهوری گفت: دولت و کارآفرینان بخش خصوصی در دوره کنونی باید برای پیشبرد اقتصاد کشور به یکدیگر اعتماد کنند.

دکتر روحانی هدف نهایی در بخش اقتصاد را حفظ عزت کشور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای  درون زا و برون نگر بودن بوده و این رسالتی است که همگان باید برای رسیدن به آن تلاش کنند.

رییس جمهوری همچنین به اهمیت سرمایه گذاری های مشترک برای تقویت پایه های اقتصاد کشور و غیرقابل تحریم شدن آن اشاره کرد و گفت: اگر در ایران سرمایه گذاری مشترک ایجاد کنیم و محصولات مشترک را صادر نماییم، تحریم اقتصاد بسیار سخت تر خواهد شد.

 دکتر روحانی همچنین به اهمیت و جایگاه ویژه اشتغال در کشور اشاره و تصریح کرد: هدف نهایی ما  ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است و عزت واقعی کشور با اشتغال برای جوانان ایجاد می شود و باید در این عرصه با تلاش دولت و کارآفرینان و بخش خصوصی به نقطه مطلوب برسیم.

رییس جمهوری با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارآفرینان و سرمایه گذاران استان همدان اظهارداشت: امید اصلی برای رسیدن به ایرانی آبادتر و توسعه کشور، به کارآفرینان و بخش غیردولتی است.

دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود هدف اصلی مذاکرات هسته ای را رسیدن به عزت ملی دانست و اظهار داشت: همه تلاش ها در دوران دفاع مقدس و مذاکرات هسته ای حفظ عزت کشور بود و امروز در دنیا  کشوری نمی تواند بگوید ایران به مصاف شش قدرت دنیا رفت و پیروز نشد.

شناسه خبر: 88898

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده