دکتر روحانی در اجتماع بزرگ مردم همدان:

انتخابات پرشکوه خواهیم داشت/در تولید محصولات استراتژیک کشاورزی رشد قابل توجهی داشته ایم /حق غنی سازی ملت ایران مهر تایید بین المللی خورد و ساختار تحریم ها شکست/تورم بالای 40 درصد به زیر 14 درصد رسیده است

رییس‌ جمهوری روز سه شنبه در اجتماع بزرگ مردم استان همدان با تأکید بر اینکه دولت برای رسیدن به توسعه متوازن و همه جانبه کشور تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد، گفت: زنجیره‌های تحریم به زودی خواهد گسست و به این ترتیب حرکت کشور به سمت پیشرفت واقعی و پایدار شتابان‌تر خواهد شد.

شناسه خبر: 88881 -

سه شنبه 3 شهريور 1394 - 11:44

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی از تثبیت حق غنی‌سازی و لغو قطعنامه‌های غلط، ظالمانه و ضد حقوق بشری به عنوان دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم یاد کرد و گفت: این افتخار بزرگ ثمره ایستادگی مردم، هدایت‌های مقام معظم رهبری و ایثار و فداکاری همه دست‌اندرکاران و بویژه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت مسیر توسعه کشور را با قوت به پیش خواهد برد، افزود: حقوق مردم ایران را نه تنها در عرصه هسته‌ای بلکه در تمام  زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی محقق خواهیم کرد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه دو سال از آغاز به کار دولت تدبیر و امید می گذرد، افزود: امروز با حمایت شما مردم و تلاش دولتمردانی که از سوی شما انتخاب شده اند چهره واقعی ایران به دنیا معرفی شده و بعد از 22 ماه تلاش و مذاکره به نقطه ای رسیدیم که توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداشته و امنیت واقعی را به این کشور بازگردانیم .

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: حق غنی‌سازی ملت ایران توسط همان کشورهایی که قطعنامه‌های ظالمانه را علیه ایران تصویب کرده بودند، مهر تأیید بین‌المللی خورد و ساختار تحریم‌ها نیز شکست و فرو ریخت.

رییس جمهوری گفت: امروز می بینید که هیات های مختلف سیاسی و اقتصادی از سراسر جهان به ایران سرازیر شده و در ماههای آینده بعد از رفع تحریمها شاهد حرکت و تحول جدیدی در کشور در همه عرصه ها خواهیم بود.

دکتر روحانی اظهار داشت: این دولت در زمینه سلامت و بهداشت و کاهش بار هزینه های درمانی مردم تلاش کرده و هزینه حدودا 37 درصدی درمان و سلامت را که بر عهده مردم بود، به طور متوسط به زیر 5 درصد کاهش داده است.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه دولت، طرح تحول سلامت را ادامه خواهد داد، گفت: طی این دوره زمانی برای 10 میلیون ایرانی دفترچه خدمات درمانی، صادر شده است و هزینه‌های درمانی به شدت کاهش یافته است.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز بعد از 2 سال می توانیم بیش از گذشته به کشاورزان خودمان افتخار کنیم، تصریح کرد: امسال محصول گندمی که از کشاورزان ایرانی خریده ایم به مرز هشت میلیون تن رسیده است. این به معنای آن است که امسال نیازمندی ما برای خرید گندم یک میلیون تن خواهد بود که نشانه رشد تولید محصول استراتژیک گندم در کشور است.

رییس شورای اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش‌های دولت برای از بین بردن رکود در اقتصاد کشور و کاستن از نرخ تورم اشاره کرد و اظهار داشت: تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد که تورم 12 ماهه از 14 درصد نیز پایین‌تر آمده و به رقم 13.8 درصد رسیده است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در تمام بخش های اقتصادی و اجتماعی در دو سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته ایم، خاطرنشان ساخت: با وجود توطئه ها برای کاهش قیمت نفت و در شرایطی که قیمت نفت که در سالهای گذشته 140 دلار در هر بشکه بود، امروز به 40 دلار رسیده است، دولت به تعهدات خود به مردم متعهد بوده و راه توسعه کشور را به پیش برده و حقوق مردم را نه تنها در زمینه هسته ای، بلکه در همه زمینه ها محقق خواهد کرد.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز نیازمند وحدت و اتحاد هستیم و هیچ کس نباید از این توصیه که همه به قانون عمل کنیم، دلخور شود، اظهار داشت:هیچ فرد و نهادی در کشور بالاتر از قانون نیست. افتخار ماست که به قانون متعهد باشیم و طبق آن خودمان را برای انتخابات پایان سال آماده کنیم.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: افتخار همه ما این است که به قانون متعهد باشیم و  همه نهادهای کشور از جمله دولت، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و نیروهای مسلح باید دست به دست هم داده تا شاهد انتخابات پرشکوه در کشورمان باشیم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌ها و اقدامات دولت تدبیر و امید برای توسعه بیش از پیش استان همدان، اشاره کرد و گفت: دولت در مجموع و برای این سفر 42 طرح و پروژه عمرانی با اعتبار 847 میلیارد تومان در نظر گرفته است که همه این طرح‌ها در طول سال‌های 94 و 95 به اتمام و بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس جمهوری پروژه راه‌آهن همدان – تهران با اعتبار 271 میلیارد تومان، تکمیل و بهره‌برداری از کنار گذر همدان - زرن و همدان – اسدآباد با اعتبار 122 میلیارد تومان، اتمام بیمارستان جایگزین اکباتان در همدان و چند بیمارستان دیگر در شهرهای مختلف همدان با اعتبار 121 میلیارد تومان، بهره‌برداری از سدهای کلان و شبکه‌های آبیاری و زهکشی با 45 میلیارد تومان، آب رسانی به روستاهای اولویت‌دار استان با 40 میلیارد تومان، توسعه آبیاری تحت فشار برای اراضی کشاورزی با 41 میلیارد تومان، آب‌رسانی به تعدادی از شهرهای استان با 38 میلیارد تومان و اتمام آزادراه ساوه - همدان با 30 میلیارد تومان را از جمله طرح‌ها و برنامه‌های دولت، برای شتاب در توسعه هر چه بیشتر استان همدان برشمرد.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به جاذبه‌های گردشگری استان همدان، گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری متعهد شده 11 پروژه گردشگری در سطح استان را با اختصاص 50 میلیارد تومان تسهیلات به بهره‌برداری برساند.

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود نیز همدان را سرزمین اتحاد و برادری میان همه اقوام رنگارنگ ایران زمین دانست و گفت: خرسندم که در هفته دولت و شب میلاد امام رضا (ع) و ایامی که به نام همدان مزین است به این استان سفر کرده ایم.

شناسه خبر: 88881

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده