دکتر جهانگیری:

دولت نسبت به توسعه‌ی استان اصفهان اهتمام جدی دارد

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه استان اصفهان از نقش و جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است، گفت: مردم استان اصفهان شجاعت و فداکاری‌های زیادی در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند از این رو دولت نسبت به توسعه‌ی این استان اهتمام جدی دارد.

شناسه خبر: 88832 -

يکشنبه 1 شهريور 1394 - 10:07

دکتر اسحاق جهانگیری عصر شنبه در جلسه ملاقات با مجمع نمایندگان استان اصفهان، اظهار داشت: ظرفیت‌ها و شایستگی‌های استان اصفهان به گونه‌ای است که سرمایه گذاران را به خود جذب می‌کند و لازم است مسئولین استان در جهت حفاظت از این ظرفیت‌ها تلاش کنند و بسترهای لازم را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم نمایند.
وی محدودیت منابع آب را از مسائل جدی استان اصفهان برشمرد و با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در یکی از جلسات پیشین شورای عالی آب خاطرنشان کرد: تصمیماتی برای رفع دغدغه‌ها و محدودیت منابع آب در استان اصفهان اتخاذ شده و اگرچه ممکن است برخی از این تصمیمات نیاز به زمان داشته باشد اما دولت نسبت به اجرای کامل این مصوبات هیچ تردیدی ندارد.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارش وزیر نیرو در یکی از جلسات هیات دولت در خصوص وضعیت زاینده رود، تصریح کرد: وزارت نیرو در حال پیگیری مسائل زاینده رود است و در عین حال با آینده‌نگری و برنامه‌ای دوراندیشانه به آب مورد نیاز بخش شرب و کشاورزی استان نیز توجه دارد.
دکتر جهانگیری مسئله آلودگی هوا را از دیگر مشکلات و مسائل عمده ی استان اصفهان دانست و با اشاره به تصمیمات سال گذشته دولت مبنی بر ممنوعیت استفاده‌ی نیروگاه‌ها از سوخت‌های آلاینده، افزود: استان اصفهان از تراکم صنعتی بالایی برخوردار است که باید برای جلوگیری از آلایندگی این صنایع به دنبال راهکارهای اساسی باشیم.
وی با اشاره به اینکه سال 94 از نظر بودجه یکی از بدترین سال‌ها پس از انقلاب است، به کاهش میزان فروش و بهای نفت اشاره کرد و گفت: امیدوارم با توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها، زمینه‌ی ورود منابع خارجی به کشور و نیز مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی فراهم شود و شاهد رونق و شکوفایی بخش اقتصاد باشیم.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: البته مدیریت و برنامه‌ریزی در مقطع فعلی تا زمان اجرای توافق هسته‌ای بسیار پراهمیت است و لازم است وضعیت اقتصادی کشور به شکل دقیق تحت کنترل باشد تا صنایع و واحدهای تولیدی در این شرایط حساس با مشکل مواجه نشوند.
دکتر جهانگیری همچنین با یادآوری مشکلات بازنشستگان فولاد در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: صندوق‌های بازنشستگی کشور یکی از مسائل جدی دولت هستند که باید برای آن به طور جدی برنامه‌ریزی کنیم.
در این جلسه که حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی هر کدام در سخنانی به تشریح مسائل و مشکلات حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود پرداختند و گزارشی از چالش‌ها و تنگناهای پیش روی توسعه‌ی استان اصفهان ارائه کردند.
 

شناسه خبر: 88832

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده