دکتر جهانگیری :

پس از تحریم شرکت هایی می توانند در ایران کارکنند که به دنبال تولید مشترک باشند

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه صنعتگران و شرکت های ایرانی باید شرکای خود را در دنیا انتخاب کنند گفت: در دوران پس از تحریم شرکت هایی می توانند در ایران کار کنند که به شرکت های ایرانی بعنوان شریک نگاه کنند و به دنبال تولید مشترک باشند.

شناسه خبر: 88272 -

سه شنبه 30 تير 1394 - 15:00

دکتر اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز (سه‌شنبه) در آیین افتتاح شرکت آرتاپان در استان اردبیل مهمترین شاخص مدیران فعلی دولت را توسعه گرا بودن آنها دانست و گفت: این مدیران آمده‌اند تا کشور را توسعه دهند و موانع پیش روی توسعه ایران را از میان بردارند.

وی افزود: این مدیران به ایران توسعه یافته فکر می کنند که نه تنها در منطقه بلکه در دنیا شاخص باشد و این همان شعار" ما می‌توانیم است" که امام خمینی(ره) آن را فرمود و رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر آن تاکید داشته است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه ما می توانیم ایران را در رده کشورهای پیشرفته قرار دهیم تصریح کرد: ما توانستیم در برابر شش کشور بزرگ دنیا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل فائق آییم و حرف خود را به کرسی نشانده و در عرصه دیپلماسی چهره موفقی از ایران به نمایش بگذاریم.

دکتر جهانگیری با تاکید براینکه در بخش اقتصاد نیز قادر هستیم به این موفقیت دست پیدا کنیم افزود: ایران از نیروهای جوان، تحصیلکرده و پرانرژی برخوردار است که همه این جوانان به ایران توسعه یافته می‌اندیشند.

وی گفت: مهمترین سخن ما برای دوران پس از تحریم به کشورهای خارجی این است که به جای آنکه ایران را کشوری تصور کنند که می‌توانند کالاهای مصرفی خود را به آن وارد کرده و بازار این کشور را در اختیار بگیرند، باید بدانند که این ما هستیم که انتخاب میکنیم با چه کشوری کار کنیم

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تلاش و همت مدیر کارخانه آرتاپان اظهار داشت: ایشان یکی از صنعت گران نمونه است که در شرایط تحریم های ظالمانه راه های توسعه را پیموده و امروز نیز به جای تسهیلات و ارز، از دولت فقط درخواست مجوز کرده تا بتواند کارخانه دیگری نیز احداث کند.

دکتر جهانگیری ادامه داد: در دوران پس از تحریم قرار نیست مجدداً بازار کشور را در اختیار کشورهای خارجی قرار دهیم و ارز کشور را صرف واردات کالاهای مصرفی کنیم بلکه بنا داریم با سیاست‌های روشن، شفاف، آزاد و باز ایران را توسعه دهیم.

وی از بخش خصوصی واقعی و صنعتگران دلسوز و مجرب ایران خواست خود را برای سرمایه گذاری و اشتغالزایی آماده کنند تا بتوانیم به جوانان کشور اطمینان دهیم که می‌توانیم برای آنها فرصت شغلی فراهم نماییم.

معاون اول رییس جمهور افزود: اگر این اتفاق نیافتد زحمات تلاشگران سیاست خارجی ما ناتمام مانده و زمانی کار آنها به نتیجه اصلی می‌رسد که مشکلات کشور را حل کرده و اشتغالزایی برای جوانان انجام دهیم.

شناسه خبر: 88272

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده