رییس جمهوری در تماس تلفنی پادشاه عمان:

توافق هسته ای کارایی دیپلماسی را ثابت کرد/ این توافق امنیت و همکاری های منطقه ای را توسعه می دهد/ تقدیر از نقش مثبت عمان در مذاکرات

رییس جمهوری کشورمان در گفتگوی تلفنی با پادشاه عمان ضمن تبریک عیدسعید فطر، با قدردانی از نقش مثبت وسازنده عمان درروند برگزاری مذاکرات هسته ای اظهارداشت: خوشحال هستیم که توافق هسته ای، کارآیی دیپلماسی را اثبات کرد ونشان داد که این روش می تواند به عنوان بهترین راه برای همکاری های بین المللی ومنطقه ای نیز مدنظر قرار گیرد.

شناسه خبر: 88185 -

جمعه 26 تير 1394 - 19:05

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: امیدوارم این توافق سرمایه ای برای رفع مشکلات و حل بحران های منطقه که متاسفانه روند خوبی ندارد، بوده و به عنوان وظیفه ای اسلامی ما را در ثبات و آرامش آینده این منطقه مهم یاری نماید.
رییس جمهوری گفت: برخلاف نظر برخی در منطقه، این توافق حقیقتا سبب امنیت و ثبات منطقه ای وتوسعه همکاری ها میان همسایگان خواهد شد.
دکترروحانی ابراز امیدواری نمود در فرصت های پیش رو صلح و ثبات و رفاه در منطقه جایگزین نزاع و خونریزی شود.
رییس جمهوری همچنین به اوضاع نابسامان منطقه پرداخت و اظهارداشت: نگران جنگ و کشتار در سوریه و یمن هستیم و معتقدیم این بحران ها راه حل صرفا سیاسی دارد و باید ما باور به این راه حل را در میان کشورهای منطقه تقویت کنیم.
سلطان قابوس نیز دراین گفتگوى تلفنی ضمن تبریک عید سعید فطر وموفقیت ایران درحصول توافق هسته ای گفت: همیشه بهترین راه برای حل مشکلات، دیپلماسی بوده وهست. توافق هسته ای به نفع کل منطقه وجهانیان است ومن مطمئن هستم پس ازاین توافق شاهد شرایط بهتری در منطقه خواهیم بود.
پادشاه عمان افزود: امیدواریم با کمک و نقش ایران بتوان برای عبور از بحران ها در این منطقه که متاسفانه با معضلات فراوانی روبرواست، کاری انجام داد.
وی همچنین با ابرازنگرانی نسبت به جنگ های جاری در برخی کشورها، اظهارامیدواری نمود بتوان ازطریق راه حل سیاسی به این بحران ها خاتمه داد.

شناسه خبر: 88185

- گفتگوی تلفنی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده