حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دکتر نهاوندیان:

توافق هسته ای یک پیروزی بزرگ بود/تدبیر هوشمندانه و حمایت قاطع رهبر معظم انقلاب، مسیر را برای سربلندی نظام و مردم هموار کرد

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی عصر چهارشنبه در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با ایشان، ضمن ابراز خشنودی از حصول توافق اخیر در موضوع هسته ای کشورمان گفتند: این موضوع بسیار پیچیده و سخت بود و پیوسته در قنوت نماز برای توفیق مذاکره کنندگان و به نتیجه مناسب رسیدن مذاکرات، دعا می کردم.

شناسه خبر: 88153 -

چهارشنبه 24 تير 1394 - 19:59

این مرجع عالیقدر تشیع با تشکر از زحمات مذاکره کنندگان هسته ای و نیز تبریک این پیروزی افزودند: این یک پیروزی بزرگ بود که در جریان آن شاهد بی اثر بودن مخالفتهای رژیم صهیونیستی و نا امیدی و سرخوردگی آنها بودیم. دنیا از این توافق استقبال کرده و این مساله ضمن اینکه بهای مخالفت با آن یا عهد شکنی را برای بدخواهان ملت سنگین کرده، به اجرای موفق این توافق نیز کمک می کند.
ایشان همچنین به دولت سفارش کردند تا همانطور که با تدبیر موضوع هسته ای را به سرانجام فعلی رسانده است، درباره جزییات دستاوردها و موارد توافق به مردم اطلاع رسانی شفاف کند تا احیانا عده ای با انگیزه های متفاوت، به امید و شادی مردم و اعتمادشان به توانایی مسوولان لطمه نزنند.
این مرجع عظام تقلید از سوی دیگر مدیریت توقعات مضاعفی که احیانا در نتیجه این توافق برای حل و فصل سریع مشکلات بر جای مانده ایجاد می شود را نیز مورد تاکید قرار دادند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت و تیم مذاکره کننده را بسیار مهم توصیف کرده و اظهار داشتند: عده ای معدود خود را آماده مخالفت با این توافق کرده بودند که تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری و حمایت سریع و بهنگام ایشان مسیر را برای سربلندی نظام و مردم هموار کرد.
دکتر محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری خدمت ایشان گفت: دولت بهره گیری از دعای خیر و ارشاد مراجع عظام تقلید را از ارکان موفقیت خود می داند.
رییس دفتر رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری ضمن ارائه گزارشی از مهمترین برنامه های دولت، این مرجع عالیقدر را در جریان مهمترین محورها، جزییات و دستاوردهای توافق هسته ای میان جمهوری اسلامی و گروه کشورهای ۵+۱ قرار داد.

شناسه خبر: 88153

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده