در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛

استانداران قم و فارس تعیین شدند/ تشکر هیات دولت از استانداران پیشین

اعضای هیأت دولت روز چهارشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، سیدمهدی صادقی و سیدمحمدعلی افشانی را به عنوان استانداران قم و فارس تعیین کردند . در این جلسه از استانداران پیشین این دو استان نیز تشکر شد.

شناسه خبر: 88143 -

چهارشنبه 24 تير 1394 - 15:10

رییس جمهوری در نشست هیات وزیران، قم را مرکز انقلاب اسلامی و دارای نقش برجسته‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و استاندار را به هماهنگی جهت برقراری رابطه هر چه بهتر دولت، حوزه علمیه، فضلا و به ویژه مراجع عظام توصیه نمود.
دکتر روحانی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ارتباط بسیار خوبی بین دولت و مراجع برقرار بوده است، حفظ و تقویت جایگاه و منزلت مراجع را از وظایف دولت و موجب تقویت دین در جامعه ذکر کرد و از استاندار خواست تا در جهت آبادانی هر چه بیشتر قم و رفاه زائرین و مردم و رضایت علما تلاش کند.
رییس جمهوری در ادامه با توجه به اهمیت تاریخی و جاذبه‌های فراوان استان فارس به عنوان شهر فرهنگ، ادب، و اخلاق، به استاندار توصیه نمود تا در فراهم آوردن و تقویت فضایی که شایسته شهر احمدابن موسی، سعدی و حافظ است، هر چه بیشتر بکوشد.
دکتر روحانی، اعتدال را شعار و مبنای اصلی فعالیت این دولت عنوان و خاطرنشان کرد که این دولت با خشونت و افراط مخالف بوده و در برابر افراطی گری خواهد ایستاد و بهای آن را نیز پرداخت خواهیم کرد.
رییس جمهوری از همه وزرا، استانداران و مسئولان خواست که در راه حقی که انتخاب کرده و به مردم قول داده‌اند، ثابت قدم و استوار باشند و خاطرنشان کرد: هیچ تردیدی نداریم که مردم، افراط وتفریط را نمی‌خواهند و خواهان مسیر اعتدال و اخلاق هستند و این همان راهی است که امام راحل و مقام معظم رهبری توصیه کرده و می‌کنند.

شناسه خبر: 88143

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده