رییس جمهوری مردم ایران را به حضور باشکوهتر در مراسم روز جهانی قدس فراخواند / امت اسلامی در روز قدس ندای وحدت سر می دهد/ مسلمانان هرگز قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین را فراموش نخواهند کرد

رییس‌ جمهوری، مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه تر در مراسم روز جهانی قدس فرا خواند و تصریح کرد: مسلمانان با حضور گسترده خود در این روز به دنیا می گویند با وجود سکوت برخی ها در قبال ظلم غیرقابل وصفی که به ملت بزرگ فلسطین شده، آنان هرگز قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین را فراموش نخواهند کرد.

شناسه خبر: 87939 -

چهارشنبه 17 تير 1394 - 12:49

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در آستانه روز جهانی قدس در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیما اظهارداشت: روز قدس در واقع روزی است که ملتهای مسلمان و به ویژه ملت ایران، ندای مظلومیت یک ملت بزرگی را که 66 سال است از خانه و کاشانه خود آواره شده ، به گوش جهانیان می رسانند.
دکتر روحانی، روز قدس را یادگار بزرگ امام راحل عظیم الشان برشمرد و گفت: ملل اسلامی در واقع در روز قدس به یک معنا ندای وحدت خود را سر می دهند. مردم جهان در این روز به عنوان نمادی از یک حادثه غریب و کم نظیر تاریخی که یک ملت بزرگ به طور کامل آواره شده، یکصدا با هم فریاد آزادی فلسطین را سر می دهند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه روز قدس امسال دو ویژگی دیگری هم دارد، گفت: ویژگی نخست این است که امسال در منطقه کشتاری از سوی مزدورانی به راه افتاده که در واقع در پشت سر آنان صهیونیست ها هستند. مردم امسال با حضورشان در تظاهرات روز قدس، نفرت خود را از رژیم صهیونیستی و این گروههای تروریستی وابسته به آن اعلام می کنند.
دکتر روحانی در ادامه به مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 اشاره کرد و در تشریح ویژگی دوم روز قدس امسال اظهارداشت: حضور باشکوهتر مردم ایران در روز قدس در شرایط کنونی مذاکرات، یک نوع پشتیبانی بزرگ از حقوق و عزت خودشان است و هر چه این راهپیمایی شکوهمندتر باشد، عزت ملت مسلمان ایران و قدرت دولت و نظام اسلامی از دید جهانیان بیشتر خواهد بود.
رییس جمهوری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر فعالیتهای گروههای تکفیری و تروریستی در منطقه بر انحراف افکار عمومی از موضوعاتی مانند اشغال سرزمین فلسطین و کشتار مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی گفت: مسلما یکی از آثار سوء حضور گروهک های تروریستی، انحراف افکار عمومی جهان از موضوعات اصلی است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه مردم مسلمان هر کشوری که گرفتار حضور این مزدوران تروریست هستند، ذهنشان درگیر جنایات این گروهکها در درون کشورهایشان می شود، اظهارداشت:یکی از فوایدی که تروریست ها برای قدرت های بزرگ و صهیونیست ها دارند همین است که ملل اسلامی را از آن هدف بزرگی که در این منطقه همه با هم دارند یعنی" آزادی قدس" ، منحرف می کنند.

شناسه خبر: 87939

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده