هیات دولت در جلسه ای به ریاست دکتر روحانی تصویب کرد؛

ساعت کاری تمامی وزارتخانه ها روز دوشنبه با دو ساعت تاخیر آغاز می شود/ سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان تصویب شد/اختصاص 8 هزار میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی تامین آب اضطراری و ارتقای کیفیت آب شرب شهرها و روستاها

هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که با توجه به فرا رسیدن شبهای قدر و ایام سوگواری مولای متقیان حضرت علی (ع)، زمان شروع به کار کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، شرکتها و موسسات دولتی در سراسر کشور در روز 19 ماه مبارک رمضان با دو ساعت تاخیر آغاز می شود.

شناسه خبر: 87912 -

يکشنبه 14 تير 1394 - 20:35

رییس جمهوری در این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهارداشت که ملت ایران همواره به پیروی از خاندان رسالت افتخار کرده و در عشق به اهل بیت عصمت و طهارت پیشگام بوده است.
حجت الاسلام و المسملین دکتر روحانی با بیان اینکه شبهای قدر، شبهای نزول ملائک و رحمت خداوند است، برگزاری اجتماعات با شکوه مردم به مناسبت این شبها و سوگواری مولای متقیان علی (ع) را از جلوه های باشکوه ایمان و عشق به اهل بیت پیامبر(ص) در میان مردم دانست و اظهار امیدواری کرد که همگان بتوانیم راه و مسیر آن امام همام را پیروی کنیم.
در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید.
با تصویب دولت، مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از ریزش کوه در استان مازندران و همچنین مبلغ 20 میلیارد ریال برای کمک به مرغداران بابت جبران بخشی از خسارات وارده به صنعت طیور استان ناشی از شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در این استان اختصاص یافت.
هیات وزیران به منظور اجرای طرح جمع آوری آبهای سطحی شهر آزادشهر با هدف کاهش خسارات ناشی از وقوع سیلاب، مبلغ 30 میلیارد ریال اعتبار در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان قرار داد.
اختصاص مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساختها، توسعه و تقویت و خرید تجهیزات مرکز لرزه نگاری به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، مبلغ 80 میلیارد ریال برای مقابله با آتش سوزی و پایش جنگلها و مراتع به سازمان مدیریت بحران و مبلغ 250 میلیارد ریال بابت بازسازی تاسیسات زیربنایی راه ها و معابر خسارت دیده ناشی از سیل در استان مازندران از دیگر مصوبات این جلسه هیات وزیران بود.
آیین نامه تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی، از دیگر مصوبات این جلسه بود. براساس این آیین نامه، دستگاه اجرایی مجاز است پروژه های خود را بر اساس تفاهم نامه با خیرین و با استفاده از مشارکت آنها تکمیل نماید. پروژه هایی که حداقل 30 درصد از منابع تکمیلی آنها توسط خیرین تامین شده باشد و به بهره برداری برسند، می توانند توسط خیرین نامگذاری شوند و تغییر نام آن بدون موافقت آنها یا وراث شان امکان پذیر نیست.
همچنین بر اساس آیین نامه دیگری موضوع تشویق خیرین برای شرکت در اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، دستگاه اجرایی باید طرح های خود را معرفی کند و در صورتی که خیرین، متقاضی برخورداری از منابع دستگاه اجرایی برای سود و کارمزد تسهیلات اعطایی برای اجرای طرح ها هستند، باید تقاضای خود را به صورت کتبی به دستگاه اجرایی مربوط اعلام و دستگاه اجرایی موظف است ظرف 20 روز نسبت به بررسی پیشنهادها و اعلام نتیجه اقدام نماید. بازپرداخت سود و کارمزد تسهیلات اعطایی براساس قرارداد بین دستگاه اجرایی، بانک عامل و خیرین تا زمان خاتمه طرح، از محل اعتبارات همان طرح صورت می گیرد.
همچنین با تصویب دولت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است از محل منابع داخلی خود نسبت به تامین و پرداخت مبلغ 526 میلیارد و 739 میلیون و 20 هزار و 777 ریال بابت تسویه بدهی ناشی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران به صندوق بین المللی پول به منظور تعدیل ارزش ریالی اقدام نماید.
هیات وزیران همچنین به منظور انجام عملیات اجرایی تامین آب اضطراری و ارتقای کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای کشور مبلغ هشت هزار میلیارد ریال اختصاص داد.
به منظور انجام صحیح مسئولیت پذیرش، نگهداری و مراقبت، حضانت و سرپرستی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست توسط سازمان بهزیستی کشور و اختیار واگذاری سرپرستی آنان به خانواده های واجد شرایط و موسسات، هیات وزیران آیین نامه اجرایی قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را به تصویب رساند.
همچنین آیین نامه یکی از مواد قانون فوق موضوع ثبت مشخصات فردی کودک یا نوجوان تحت سرپرستی در شناسنامه سرپرست یا زوجین، به تصویب هیات وزیران رسید.
دولت به منظور استمرار و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان را به تصویب رساند.
لایحه ماده واحده مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی نیز توسط هیات وزیران به تصویب رسید.


شناسه خبر: 87912

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده