با حضور معاون اول رییس جمهور صورت گرفت:

بهره برداری از پروژه توسعه لایه انتقال شبکه زیرساخت کشور

پروژه توسعه لایه انتقال شبکه زیرساخت کشور(پروژه تلاش) با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

شناسه خبر: 87903 -

سه شنبه 9 تير 1394 - 17:03

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) با حضور در مجتمع مخابراتی انقلاب اسلامی پس از افتتاح پروژه تلاش از بخش های مختلف آن بازدیدکرد و با توضیحات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان جزئیات این پروژه قرار گرفت.
لایه انتقال یکی از لایه های کاربردی شبکه زیرساختی ارتباطی کشور است که با انتقال پهنای باند، بستر ارتباطی برای دسترسی به اینترنت و اینترانت را فراهم می کند.
افزایش ظرفیت شبکه انتقال زیرساخت، انتقال دیتا برای شبکه های ارتباطی را با ظرفیت بالا به همراه خواهد داشت.
با اجرای این پروژه زیرساخت لازم جهت شبکه ملی اطلاعات و توسعه شبکه پهن باند کشور فراهم خواهد شد به طوری که ارتباطات دیتا در لایه ترانزیت، اینترنت و اینترانت به حدود سه برابر ظرفیت فعلی خواهد رسید.
این ظرفیت بر بستر 30 هزار کیلومتر فیبر نوری و در گستره 31 استان کشور شامل 128 ایستگاه راه اندازی شده است و به عبارتی با اجرای این پروژه، دولت یازدهم توفیق یافت تا در دو سال پایانی برنامه پنجم ، ظرفیت ارتباطی کشور را به اندازه ظرفیت ایجاد شده در تمام سالهای گذشته ارتقاء دهد.
اجرای تمام عملیات پروژه توسط متخصصان داخلی، اجرای پروژه در بازه زمانی صد روزه و اجرای پروژه بر روی شبکه فعال و زنده بدون هیچگونه تاثیر منفی و اختلال در شبکه ارتباطی کشور از نکات برجسته پروژه تلاش می باشد.

شناسه خبر: 87903

- دیدارهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده