رییس جمهوری در حاشیه افتتاح خط تولید شیشه سهند فلوت تبریز:

حرکت کارآفرینان برای تولید و ایجاد رونق اقتصادی جهاد فی‌ سبیل‌الله است/ تولیدات ایرانی باید در دنیا قدرت رقابت پیدا کنند/باید کارآفرینان را برای تلاش در مسیر پیشرفت کشور تشویق کنیم

رییس جمهوری گفت: امروز حرکت کارآفرینان برای تولید و ایجاد رونق اقتصادی جهاد فی‌ سبیل‌الله محسوب می‌شود، زیرا کشور را خودکفا و ملت را بی‌نیاز کرده و باعث ایجاد اشتغال و عزت و عظمت ایران اسلامی می‌شود.

شناسه خبر: 87187 -

پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394 - 09:59

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنج‌شنبه در حاشیه افتتاح خط تولید شیشه سهند فلوت تبریز با بیان اینکه " سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی برای تولید بیشتر و توسعه کشور است"، تصریح کرد: باید همه کارآفرینان را تشویق کنیم تا در صحنه تولید و سرمایه‌گذاری حضور یابند و برای پیشرفت و عظمت کشور تلاش کنند.
رییس شورای عالی اقتصاد با قدردانی از کارآفرین تبریزی در راه‌اندازی این خط تولید، بر ادامه مسیر توسط سایر کارآفرینان تأکید کرد و اظهار داشت: باید تلاش کنیم تولیدات کشور قدرت رقابت با محصولات سایر کشورهای دنیا را پیدا کند و این کارخانه که توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده امروز محصولاتی قابل رقابت از نظر قیمت و کیفیت با کشورهای پیشرفته دنیا تولید می‌کند.
شرکت تولید شیشه سهند بزرکترین خط تولید شیشه کشور با ظرفیت تولید سالانه 220 هزار تن شیشه انواع خودرو، ساختمان، آیینه، ایمنی (سکوریت) و تزئینی است.
این پروژه با مشارکت بخش داخلی و خارجی و با سرمایه‌گذاری ریالی یکهزار و 250 میلیارد و ارزی 56 میلیون یورو طی 29 ماه راه‌اندازی شده و زمینه اشتغال بیش از 600 نفر را فراهم کرده است.
این شرکت نخستین تولید کننده نسل جدید شیشه‌ها در دنیاست که می‌تواند سهم بسزایی در جلوگیری از هدررفت انرژی ایفا کند.
رییس‌ جمهوری را که در این بازدید مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت همراهی می‌کرد، از نزدیک با کارکنان و مهندسان خط تولید گفتگو و در خصوص مسایل مربوط به تولید این محصول گفتگو کرد.

شناسه خبر: 87187

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده