رییس جمهوری در حاشیه مراسم افتتاحیه مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قران کریم:

قرآن کریم و عمل به آن می‌تواند در جوامع اسلامی وحدت ایجاد کند

رییس جمهوری با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه در جهان اسلام، تصریح کرد: قران کریم و عمل به آن می تواند در میان جوامع اسلامی وحدت ایجاد کند و این وحدت را بیش از پیش تقویت سازد.

شناسه خبر: 87048 -

جمعه 25 ارديبهشت 1394 - 20:20

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که پس از شرکت در مراسم افتتاحیه سی و دومین مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: این مسابقات مشوق بسیار خوبی در درون جامعه برای گسترش فهم و اجرای دستورات قران کریم و عاملی برای وحدت و اتحاد بیشتر دنیای اسلام خواهد بود.
دکتر روحانی یکی از وظایف دولت را آشنا ساختن بیشتر جامعه با فرهنگ اسلام و بویژه کتاب آسمانی قران کریم دانست و اظهارداشت: قرآن کتاب راهنما و هدایت بشریت است.
رییس جمهوری با اشاره به تلاش همه دولت ها در جمهوری اسلامی ایران برای گسترش فهم و اجرای دستورات قران گفت: دولت یازدهم هم این افتخار را دارد که در سطح آموزش و پرورش و تبلیغاتی که در جامعه ما است برای آشنایی بیشتر نسل جوان با قرائت ، فهم و اجرای قران تلاش کند.
دکتر روحانی در ادامه به حضور بیش از 130 قاری و حافظ قرآن 85 کشور از پنج قاره جهان در این مسابقات اشاره کرد و افزود: شرکت گسترده قاریان و استقبال همه کشورها از این جمع و اجرای مسابقات، نشان می دهد پیشرفت ما در این عرصه روز به روز بیشتر از گذشته می شود.

شناسه خبر: 87048

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده