رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید بلغارستان در تهران:

بلغارستان می تواند پل ارتباطی ایران با کشورهای اروپایی در حوزه انرژی باشد

رییس جمهوری گفت: بلغارستان دارای موقعیت جغرافیایی ممتاز در جنوب شرقی اروپاست و می تواند پل ارتباطی ایران با کشورهای اروپایی در همه حوزه ها از جمله در زمینه انتقال انرژی باشد.

شناسه خبر: 86953 -

سه شنبه 22 ارديبهشت 1394 - 10:46

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید بلغارستان با اشاره به بیش از یک قرن مناسبات سیاسی فیمابین، اظهار داشت : همکاری های دو کشور در این مدت همواره خوب بوده است و امیدواریم حضور شما در شرایط جدید بر تحکیم مناسبات و رسیدن به نقطه مطلوب در روابط تاثیرگذار باشد.
رییس جمهوری آمادگی کشورمان برای توسعه روابط اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی با بلغارستان را یادآور شد و گفت : دو کشور دارای ظرفیتها و جاذبه های فرهنگی و طبیعی بسیار درحوزه گردشگری هستند و باید در این زمینه بیش از پیش فعالیت کرد.
سفیر جدید بلغارستان نیز اراده مقامهای ارشد کشورش برای تحکیم مناسبات با ایران در همه زمینه ها را خاطرنشان ساخت و گفت: در طول دوران ماموریتم در تهران تلاش خواهم کرد تا همکاریهای تهران – صوفیه در همه زمینه ها بویژه در عرصه اقتصادی و فرهنگی افزایش یابد.
"خریستو پولنداکف" با اشاره به موقعیت سوق الجیشی بلغارستان به عنوان دروازه اروپا ، گفت: با توجه به صرفه اقتصادی بلغارستان می تواند مسیر انتقال انرژی وهمچنین پل ترانزیت کالا و حمل و نقل بین منطقه، ایران و اروپا باشد.
وی بر توسعه روابط دوملت نیز تاکید کرد و گفت : ایران دارای جاذبه های فراوان تاریخی ، فرهنگی و معماری است و می تواند مقصد گردشگران بسیاری از کشورهای اروپایی باشد.
در این دیدار سفیر جدید بلغارستان تصویری از پدر خود را که 3 دهه پیش به عنوان سفیر، استوارنامه‌اش را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (در مقام ریاست جمهوری) تقدیم کرده بود، نشان داد.

شناسه خبر: 86953

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده