معاون اول رییس جمهور وارد استان یزد شد

معاون اول رییس جمهور به منظور بازدید و افتتاح چند طرح صنعتی و شرکت در جلسه شورای اداری، وارد استان یزد شد.

شناسه خبر: 86949 -

سه شنبه 22 ارديبهشت 1394 - 09:00

دکتر اسحاق جهانگیری که صبح امروز( سه شنبه) سفری یک روزه را به استان یزد آغاز کرده است، در بدو ورود به فرودگاه یزد، از سوی استاندار و جمعی از مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.
افتتاح و بازدید از شرکت ایساتیس، کارخانه کاشی ارگ ارغوانی و شرکت الیاف گستر از جمله برنامه های معاون اول رییس جمهور در این سفر است.
دکتر جهانگیری همچنین قرار است پس از بازدید از بافت تاریخی یزد، در جلسه شورای اداری استان شرکت و با حضور مدیران استانی، مشکلات و مسائل یزد را مورد بررسی قرار دهند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در این سفر معاون اول رییس جمهور را همراهی می کنند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین در بدو ورود به فرودگاه در گفتگو با خبرنگاران، استان یزد را یکی از استانهای مهم صنعتی و گردشگری در کشور برشمرد و گفت: مردم استان یزد در طول سالهای گذشته همواره به اسلام، انقلاب و ارزش ها پایبند بوده اند .
دکتر اسحاق جهانگیری اظهار داشت: شاخص های صنعتی استان یزد، شاخص هایی قابل توجه است و در سفر امروز از برخی مراکز صنعتی در این استان بازدید خواهد شد تا در جریان مشکلات صنعت این استان قرار بگیریم.
وی سال 94 را سال رونق اقتصادی برای کشور عنوان و خاطرنشان کرد: دولت تلاش دارد در سال جاری به اقتصاد کشور تحول بخشیده و زمینه رونق اقتصادی را فراهم کند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: لازمه رونق اقتصادی حضور فعال بخش خصوصی در صحنه است و بیشتر طرح هایی که امروز مورد بازدید قرار می گیرد نیز جزء طرح های بخش خصوصی است
وی همچنین از تشکیل جلسه شورای اداری در بخش پایانی این سفر خبر داد و گفت: در این جلسه به مشکلات استان یزد به ویژه در بخش آب رسیدگی خواهد شد زیرا استان یزد با محدودیت زیادی در بخش منابع آب مواجه است و لازم است که در این خصوص به سرعت تصمیمات لازم همچون ایجاد خط انتقال آب برای استان اتخاذ شود.

شناسه خبر: 86949

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده