به ریاست معاون اجرایی رییس جمهوری؛

جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران آذربایجان شرقی برگزار شد

جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران آذربایجان شرقی به ریاست معاون اجرایی رییس جمهوری و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسئولان استان و جمع زیادی از مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌های توسعه‌ای و بانک‌ها برگزار شد.

شناسه خبر: 86938 -

دوشنبه 21 ارديبهشت 1394 - 18:37

دکتر محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری عصر دو‌شنبه در هفدهمین جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان‌ها که در آستانه سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی، برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این جلسات در آستانه سفر به استان‌ها این است که مسئولان استان یکبار دیگر و در حضور مسئولان و نمایندگان بانک‌ها و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های توسعه‌ای استان را به شکلی مفصل ارائه دهند.
معاون اجرایی رییس جمهوری، با بیان اینکه در این جلسات به دنبال آن هستیم تا در مسیر توسعه استان‌ها هر چه بیشتر از اتکا به بودجه عمومی فاصله بگیریم، افزود: سال گذشته با یک رشد قابل توجه ،مجموع بودجه عمرانی کشور رقمی در حدود 32 هزار میلیارد تومان بود در حالی که در همین سال فقط بانک‌ها با یک تحرک کوچک 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید اعطا کردند که این نشان دهنده توان بخش‌های غیردولتی در کمک به توسعه کشور است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه جلسات توسعه و سرمایه‌گذاران که پیش از سفرهای قبلی دولت به استان‌ها برگزار شده است، آثار مثبت و برکات زیادی داشته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
در ادامه جلسه مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به حاضران با بیان اینکه علاوه بر کمک به تسریع در پیشبرد اموری که در حال حاضر در سطح هر استان برای توسعه آن در جریان است، باید ببینید که با ظرفیت‌ها و امکانات موجود چه کارهای جدید و مثبتی می‌توانید انجام دهید، تصریح کرد: آذربایجان شرقی با توجه به توانمندی‌های متنوع و متعددی که در کنار برخورداری از مرز مشترک با سه کشور شمالی دارد، می‌تواند در عرصه صنعتی یک جهش قابل توجه و سریع داشته باشد.
وی آذربایجان شرقی را در عرصه‌های خودرو و قطعه‌سازی، تولید پوشاک، محصولات کشاورزی و محصولات فرآوری شده کشاورزی و نظایر آن دارای توانمندی‌های قابل توجهی عنوان کرد و گفت: باید با یک هدف‌گذاری دقیق مسئولیت‌ها و وظایف هر بخش و دستگاهی مشخص شده و تلاش کنیم سهم مناسب‌تری از بازارهای منطقه و جهان نصیب خودمان کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های خصوصی و غیردولتی خواست تا در عرصه توسعه کشور بازوان توانمند دولت باشند.
در این جلسه به روال جلسات پیشین فهرستی مفصل و جامع از ظرفیت‌ها، استعدادها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سوی مسئولان استان ارائه شد.

شناسه خبر: 86938

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده