دکتر روحانی در گفت و گوی تلفنی با رییس جمهوری قزاقستان:

اجرای توافقنامه‌ها، روابط تهران - آستانه را در همه زمینه‌ها گسترش می دهد

رییس جمهوری عصر یکشنبه در گفت و گویی تلفنی با آقای"نورسلطان نظربایف" رییس‌ جمهوری قزاقستان، با تبریک پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، گفت: ایران و قزاقستان تفاهمنامه های بسیار مثبت و سازنده‌ای با یکدیگر منعقد کرده‌‌اند که با اجرای آنها، روابط دو کشور در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بیش از پیش گسترش می یابد.

شناسه خبر: 86902 -

يکشنبه 20 ارديبهشت 1394 - 18:29

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه ایران همواره به کشور قزاقستان در همه مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی به عنوان یک دوست قابل احترام، اعتماد دارد، افزود: امیدوارم برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تهران – آستانه تحرکی جدید در گسترش بیشتر روابط دو طرف ایجاد کند.
رییس‌ جمهوری در خصوص مذاکرات هسته‌ای، اظهار داشت: در بسیاری از زمینه‌ها به درک مشترک رسیده‌ایم و اگر اراده لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد، توافق نهایی در دسترس خواهد بود.
آقای نورسلطان نظربایف رییس‌ جمهوری قزاقستان نیز در این گفتگو با بیان اینکه باید روابط دو کشور را در تمام زمینه‌ها توسعه و تعمیق بخشیم، تصریح کرد: امیدوارم مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در بستر مناسبی به پیش رفته و به نتیجه برسد.

شناسه خبر: 86902

- گفتگوی تلفنی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده