دکتر امین زاده در بازدید از موسسه اطلاعات:

مسائل حقوقی کشور در رسانه ها آموزش داده شود

معاون حقوقی رییس‌ جمهوری روز یکشنبه با حضور در موسسه اطلاعات از بخش های مختلف این موسسه مطبوعاتی بازدید کرد.

شناسه خبر: 86900 -

يکشنبه 20 ارديبهشت 1394 - 16:39

دکتر الهام امین‌زاده در دیدار و گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین محمود دعایی، سرپرست موسسه اطلاعات با ابراز خرسندی از حضور در این موسسه، حجت الاسلام و المسلمین دعایی را مرد عمل و اعتدال توصیف کرد و گفت: روزنامه اطلاعات یکی از بهترین روزنامه هایی است که ضمن پوشش مناسب اخبار مرتبط با فعالیت های معاونت حقوقی ریاست جمهوری، در زمینه انعکاس مسائل حقوقی در کشور فعال می باشد و جای بسیار خوشحالی است که یک رسانه فرهنگی اهتمام به مباحث حقوقی کشور داشته باشد.
معاون حقوقی رییس‌ جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر در حدود 10 میلیون پرونده های قضایی در محاکم قضایی کشور وجود دارد، این حجم بالای پرونده ها را نگران کننده توصیف کرد و خواستار آموزش مسائل حقوقی کشور در رسانه ها شد و تاکید کرد: اکثر مردم به تصور اینکه هزینه های رجوع به یک وکیل بسیار بالا می باشد، با کارشناسان حقوقی مشورت نمی کنند و امیدواریم با آموزش اصول و مبانی حقوقی در کشور به مردم، از حجم بالای پرونده های موجود در قوه قضاییه کاسته شود.
وی به فعالیت های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در زمینه حل اختلاف بین دستگاه ها و وزارتخانه ها اشاره کرد و گفت: اگر وزارتخانه ای پرونده های مورد اختلافی خود با دستگاهای اجرایی یا دیگر وزارتخانه ها را به قوه قضاییه ارجاع دهد، آن وزارتخانه توبیخ خواهد شد و همچنین هزینه دادرسی نیز پرداخت نمی شود چراکه معاونت حقوقی ریاست جمهوری به صورت رایگان اختلافات مابین دستگاه ها و وزارتخانه ها را حل و فصل می کند.
دکتر امین‌زاده با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید گفت: اگر مردم با حقوق خود آشنا شوند و به حقوق دیگران نیز احترام بگذارند، جامعه ای بهتر خواهیم داشت.
معاون حقوقی رییس‌ جمهوری با اشاره به فعالیت های روزنامه اطلاعات در خارج از کشور، گفت: متاسفانه اکثر سرمایه گذاران ایرانی که در خارج زندگی می کنند و خواستار سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشور هستند، به دلیل اینکه آشنایی به مباحث حقوقی و قوانین کشور ندارند، بعضا با مشکلاتی روبرو می شوند.
دکتر امین‌زاده ادامه داد: همچنین این سرمایه گذاران باید مشکلات خود را به راحتی مطرح کنند تا قوانین مناسب در این زمینه در کشور تدوین شود.
معاون حقوقی رییس‌ جمهوری همچنین در بازدید از سالن کنفرانس و آمفی تئاتر موسسه اطلاعات، تحریریه روزنامه، چاپخانه، موزه، بخش آرشیو، لیتوگرافی و همچنین نمایشگاه دائمی کتاب موسسه اطلاعات با توضیحات مسئولین در جریان روند کاری، فعالیت ها و همچنین کتب، نشریات و مجله های منتشر شده این موسسه قرار گرفت.

شناسه خبر: 86900

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده