مولاوردی در آیین تجلیل از مددکاران اجتماعی جمعیت هلال احمر:

مشارکت و توانمندسازی زنان برای مداخله در بحران ها ضروریست/درخواست از مدیر اجرایی سازمان ملل برای کمک رسانی و جلوگیری از خشونت علیه زنان و کودکان یمنی

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طی مکاتبه ای با مدیر اجرایی نهاد زنان ملل متحد درخواست کرده ایم برای جلوگیری از خشونت و خونریزی علیه زنان و کودکان یمن و کمک رسانی به آنها اقدام کنند.

شناسه خبر: 86898 -

يکشنبه 20 ارديبهشت 1394 - 12:55

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در سومین آیین تجلیل از مددکاران اجتماعی جمعیت هلال احمر با تبریک روزجهانی صلیب سرخ و هلال احمر با شعار "انسان مهربان؛ جهان آرام" به خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر ایران اظهارداشت: مهربانی و آرامش نیاز مبرم امروز بشر و جهان است که باید تلاش کنیم این صفات جای خود را در جامعه باز کند.
وی افزود: اعضای سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، انسان های صلح طلب، نوعدوست و با اهداف خیرخواهانه و بشردوستانه هستند که امیدوارم روز به روز بر توان و قدرت آنها در پیگیری اهداف و برنامه هایشان افزوده شود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان ذاتا مددرسان و مسئولیت پذیر هستند، تصریح کرد: به نظر می رسد استفاده از این ظرفیت عظیم در جهت اهداف و برنامه های مددرسانی در حال پیگیری است زیرا بحران ها به دلیل برهم خوردن تعادل لازم بین منابع و نیازها ایجاد می شود که استفاده از تکنیک های مختلف به صورت تخصصی می تواند امر مداخله در بحران را آسان تر و موثرتر کند.
مولاوردی با تاکید براینکه حضور و عضویت در سازمان های داوطلبانه می تواند به تشکل یافتگی، آموزش و توانمندسازی زنان، دختران و جوانان به عنوان ظرفیت و سرمایه بزرگ انسانی برای مداخله در بحران ها کمک کند، گفت: زنان به دلایل مختلف مانند نقش های جنسیتی، تقسیم کار جنسیتی، مسئولیت های مضاعف در خانواده مانند حمایت و مراقبت از کودکان، سالمندان و بیماران در بحران ها آسیب پذیرتر هستند و ممکن است درآمدهای زنان در بحران ها قطع شود و مورد خشونت های جنسی و جسمی بیشتری واقع شوند بنابراین مشارکت و توانمندسازی زنان برای مداخله در بحران ها ضروریست.
وی با اشاره به عزم دولت ایران برای مقابله با خشونت ها و افراطی گری ها، بیان کرد: پیشنهاد رییس جمهور محترم در سازمان ملل مبنی بر مقابله با خشونت و افراطی گری که به صورت قطعنامه هم در سازمان ملل تصویب شد، نشان از این عزم و اراده دارد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه خاطرنشان کرد: در رابطه با خشونت های منطقه و ممانعت هایی که اخیرا از کمک های بشردوستانه برای زنان و کودکان در یمن به وجود آمد، مکاتبه ای را با مدیر اجرایی نهاد زنان ملل متحد انجام دادیم و ضمن محکومیت این اقدامات، خواستار مداخله این نهاد برای جلوگیری از بمباران هایی شدیم که بیشترین قربانیان آن زنان و کودکان هستند.
مولاوردی با اعلام آمادگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای ارتقاء همکاری ها برای توانمندسازی زنان در برابر سوانح و مقابله با بحران ها و حوادث غیرمترقبه، گفت: امیدواریم مداخله ها بیشتر معطوف به حوادث غیرمترقبه باشد و حوادثی که به دست انسان ها ایجاد می شود مانند جنگ و خونریزی هایی که صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند، به حداقل رسیده و از میان برداشته شود.
در پایان این مراسم با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از کتاب "نقش زنان داوطلب در مواجهه با بلایای طبیعی" و کارت عضویت "باشگاه مددکاران اجتماعی جمعیت هلال احمر" رونمایی شدو از برگزیدگان فعال در حوزه مددکاری اجتماعی جمعیت هلال احمر تقدیر شد.

شناسه خبر: 86898

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده