معاون توسعه روستایی و مناطق محروم در جلسه حل مشارکت روستاییان در فعالیت‌های اقتصادی:

روستاها از پایگاه‌های اقتصاد مقاومتی هستند/ دستورالعمل اجرایی طرح مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها تدوین شده است

جلسه حل مشارکت روستاییان در فعالیت‌های اقتصادی روز شنبه به ریاست معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و حضور فرمانداران برگزیده سراسر کشور برگزار شد.

شناسه خبر: 86882 -

شنبه 19 ارديبهشت 1394 - 13:28

دکتر سید ابوالفضل رضوی در این جلسه، ضرورت توجه به توسعه روستایی را مورد تأکید قرار داد و گفت: توجه به روستا و عشایر و حرکت در جهت توانمندسازی آنها موجب کاهش نرخ بیکاری، حاشیه نشینی و افزایش تولید ملی و امنیت مرزها می‌گردد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به اهمیت طرح مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها، از تدوین دستورالعمل اجرایی این طرح خبر داد و گفت: دستورالعملی که برای این طرح تدوین شده حاصل سفر به 31 استان کشور و مشورت با صاحب‌نظران و مسئولین محلی است.
دکتر رضوی توسعه روستا را از پایگاه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: امروز اقتصاد مقاومتی به مطالبه نظام تبدیل شده و باید آن را مورد توجه جدی قرار دهیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان این که تا زمانی که تغییر نگاه ایجاد نشود توسعه امکان پذیر نیست گفت: لازمه توسعه، داشتن سرمایه انسانی است و باید سرمایه انسانی خود را آموزش داده و بدانیم تا زمانی که مردم به کار و تولید آشنا نباشند اقتصاد و تولید نیز شکوفا نخواهد شد.
دکتر رضوی با تأکید بر توجه دولت تدبیر و امید به توسعه اقتصادی روستاها گفت: دولت به دنبال آبادانی و شکوفایی اقتصادی کشور است.

شناسه خبر: 86882

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده