دکتر جهانگیری:

آقای دعایی در طول عمر خود کارهای بزرگی انجام داده است

معاون اول رییس جمهور گفت: آقای دعایی در طول عمر خود کارهای بزرگی انجام داده و برگزاری مراسم نکوداشت، نمایانگر زحمات ایشان است.

شناسه خبر: 86875 -

شنبه 19 ارديبهشت 1394 - 11:16

دکتر اسحاق جهانگیری عصر پنجشنبه در آیین بزرگداشت حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی که در کتابخانه ملی برگزار شد، با اشاره به نام گذاری سال 94 از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی اظهار داشت: اگر بخواهیم الگویی از همدلی و همزبانی معرفی کنیم، قطعا سید محمود دعایی یکی از این شخصیت‌ها است که امیدواریم که از روش دعایی یاد بگیریم و این روش را در جامعه تکثیر کنیم.
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: هم دولت، هم حکومت و هم جامعه به چنین شخصیت هایی نیاز دارد زیرا این‌ افراد حلقه‌های وصل میان گروه‌های مختلف جامعه هستند.
وی افزود: این‌ شخصیت‌ها در حقیقت مترجمانی میان گروه‌ها هستند که همزبانی، همدلی، مهربانی و عطوفت را به خوبی بلدند و با همین زبان می توانند گروه های مختلف را به یکدیگر وصل کنند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی اظهار کرد: دفاع و حمایت از مفاخر معاصر کشور از ویژگی‌های ایشان است.
دکتر جهانگیری اضافه کرد: آقای دعایی به خصوص به سراغ شخصیت هایی می رود که گاهی مورد کم توجهی نهاد ها و دستگاه های رسمی کشور قرار می گیرند و در شادی و غم در کنار آن هاست.

شناسه خبر: 86875

- دیدارهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده