معاون حقوقی رییس‌ جمهوری در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ:

همکاری های تهران – اسلو برای قطع ریشه‌های تروریسم در منطقه بسیار مهم و مفید است/ ضرورت قطع کمک مالی به تروریست‌ها در منطقه

معاون حقوقی رییس‌ جمهوری در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ، همکاری های تهران – اسلو را برای قطع ریشه‌های تروریسم در منطقه بسیار مهم و مفید ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با همکاری مشترک دو کشور، شاهد جهانی امن در آینده باشیم.

شناسه خبر: 86852 -

چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394 - 20:18

دکتر "الهام امین‌زاده" در این دیدار که عصر چهارشنبه انجام شد، با تأکید بر اینکه اگر بتوانیم ریشه‌های تروریسم در منطقه را بخشکانیم، کمک بزرگی به جامعه جهانی و زنان انجام داده‌ایم ، اظهارداشت: امروز متاسفانه شاهد کشتار زنان و کودکان بیگناه یمنی، سوری و عراقی هستیم که این کشتار بسیار ناراحت‌کننده است.
معاون حقوقی رییس‌ جمهوری خواستار قطع کمک مالی به تروریست‌ها در منطقه شد و گفت: متاسفانه برخی از کشورها تروریست تربیت می‌کنند و در قرن 21 شاهد خشونت‌هایی از سوی گروه‌های تکفیری و داعش هستیم که این رفتار به هیچ‌عنوان نمایانگر اسلام نیست.
دکتر امین زاده در ادامه به وضعیت مهاجران خارجی در ایران اشاره کرد و افزود: ایران، کشوری مهاجرپذیر در منطقه می‌باشد و ما پیوسته کوشیده ایم حقوق مهاجران خارجی را مورد احترام قرار دهیم.
معاون حقوقی رییس‌ جمهوری در این دیدار همچنین در خصوص تدوین منشور حقوق شهروندی ، جایگاه زنان در خانواده و جامعه و وضعیت کارگران در ایران توضیحاتی ارائه کرد.
وی با اشاره به تدوین سند ملی امنیت زنان در دولت یازدهم، گفت: این سند در مقابله با خشونت، بسیار کارساز است که البته مردان ایرانی همیشه سعی کرده‌اند خشونتی علیه زنان انجام ندهند.
دکتر امین زاده در خصوص منشور حقوق شهروندی نیز اشاره کرد که این منشور،حق حیات، آزادی، توسعه و همه حقوق فردی و جمعی را برای ایرانیان در نظر گرفته است و امروز شاهد هستیم که همه گروه‌های سیاسی و رسانه ها در ایران در بیان دیدگاه ها و نظرات خود محدودیتی ندارند.
رییس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ نیز در این دیدار با خرسندی از حضور در ایران، ابراز امیدواری کرد روابط تهران – اسلو در زمینه‌های مختلف بیش از پیش گسترش یابد.
«آنیکن هویتفلت» به چالش‌های زنان در جهان امروز اشاره کرد و گفت: باید کل سیستم جهانی طوری ارتقاء یابد تا شاهد ارتقاء نقش زنان در فعالیت‌های اجتماعی باشیم.

شناسه خبر: 86852

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده