دکتر روحانی در جلسه هیات دولت:

مبنای دولت یازدهم در انتصابات اعتدال و شایستگی است/تعیین استاندار جدید استان مرکزی

هیأت دولت صبح چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد که در ابتدای جلسه، آقای زمانی قمی به عنوان استاندار جدید استان مرکزی از هیأت وزیران رأی اعتماد گرفت.

شناسه خبر: 86838 -

چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394 - 13:37

رییس جمهوری، استان مرکزی را از استان‌های مهم کشور ذکر کرد که به لحاظ صنعتی، ترانزیتی و فرهنگی از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر روحانی استان مرکزی و شهرهای پیرامون آن را زادگاه علما و مراجع بزرگ و محل پرورش عالمان دینی دانست که نقش مهمی در اعتلای فرهنگ تشیع داشته است.
رییس جمهوری با بیان اینکه مبنای ما اعتدال و معیار ما شایستگی است، استاندار را در مدیریت استان به رعایت اعتدال و شایستگی توصیه نمود و بر لزوم بهره‌گیری از تجربیات گرانسنگ و ارزنده حجت الاسلام والمسلمین دری نجف آبادی نماینده محترم رهبری و امام جمعه اراک در تسریع توسعه و پیشرفت استان و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید تأکید کرد.
پس از آن، استاندار لرستان گزارشی در خصوص «وضعیت استان و آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب سفر رییس جمهوری و میزان تحقق آنها» به هیأت وزیران ارائه داد. این گزارش به مواردی از قبیل اقدامات انجام شده در این استان از آغاز دولت تدبیر و امید در ارتباط با تکمیل طرح‌های نیمه تمام و متوقف شده، ساماندهی افزایش پروازهای استانی، تعامل با سرمایه‌گذاران خارجی جهت گسترش همکاری‌های اقتصادی در استان و توسعه زیرساخت‌های عمرانی و برنامه‌های بلند مدت دولت در راستای دستیابی به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در استان پرداخته است.
در این گزارش همچنین چالش‌های پیش رو و پیشنهادات شورای برنامه‌ریزی استان لرستان مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر روحانی ضمن تشکر از تلاش‌های ارزنده استاندار و سایر دستگاه‌های اجرایی، خاطرنشان کرد: همچنان که در سال 1393، صد درصد اعتبارات تعهدات سفر تخصیص یافته است، اعتبارات مورد نیاز سال 1394 نیز از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تأمین خواهد شد.
در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، مبلغ 40 میلیارد ریال برای مبارزه با آفت زنجره خرما در شهرستان بم در اختیار استانداری کرمان قرار گرفت.
اختصاص مبلغ 145 میلیارد ریال به شرکت‌ آب منطقه‌ای تهران برای تکمیل عملیات اجرایی طرح ساختمان سد کوچری و تونل‌های انتقال از سرشاخه‌ دز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود.
دولت با بخشیده شدن جریمه خسارت تأخیر متعلقه به تسهیلات پرداختی معوقه بانک‌ها به آسیب دیدگان ناشی از زلزله شهرستان بم که قبل از وقوع زلزله اعطا شده است، موافقت نمود. براساس این مصوبه، اصل تسهیلات اعطایی یاد شده در اقساط بلندمدت (حداکثر پنج ساله) توسط وام گیرندگان یا وراث قانونی آنها پرداخت می‌گردد. همچنین سود تسهیلات یاد شده حداکثر تا مبلغ 160 میلیارد ریال از محل اعتبار منظور شده در قانون بودجه در سال 1394 کل کشور تأمین و پرداخت می‌شود.
هیأت وزیران تعرفه برق شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را اصلاح نمود. بر اساس این اصلاحیه، شهرستان‌های مذکور به مدت شش ماه از اول اردیبهشت ماه تا پایان مهرماه به عنوان منطقه گرمسیر (2) تعیین می‌شوند.

شناسه خبر: 86838

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده