رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان فارس در شیراز:

با قدرت منطق، تمام قطعنامه‌های شورای امنیت را در همان شورا لغو خواهیم کرد/ از سانتریفیوژ مهمتر، قدرت تیم مذاکره کننده ایرانی است / به دانشمندان و دیپلماتهایمان افتخار می‌کنیم/ درس اعتدال و سیاست خارجی را از حافظ و درس محبت و وحدت را از سعدی آموختیم

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان فارس در شیراز ، با تاکید بر اینکه "دولت مسیر رونق را ادامه خواهد داد"، اظهارداشت: دولت یازدهم با حمایت مردم و هدایت و حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسیر و راه احقاق حقوق ملت ایران و بازکردن درها را نه برای واردات بلکه برای صادرات محصولات ایرانی به منطقه و جهان، با قدرت ادامه خواهد داد.

شناسه خبر: 86642 -

چهارشنبه 9 ارديبهشت 1394 - 12:09

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه با اشاره به اینکه امسال سال وحدت، برادری، محبت و انسجام ملی است، گفت: ما درس اعتدال و سیاست خارجی را از حافظ و درس محبت و وحدت را از سعدی آموختیم. "با دوستان مروت و با دشمنان مدارا" ، منطق دولت تدبیر و اعتدال با همه جهان است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه «با دوستان مروت» همان همدلی و همزبانی، وحدت، برادری، دوستی و محبتی است که امسال نیز به این نام نامگذاری شده است، اظهارداشت: اگر امروز دنیا همین شعر حافظ را سرلوحه سیاست خود قرار داده بود دیگر شاهد افراطی‌گری در منطقه و بمباران ناجوانمردانه مردم بیگناه نبودیم.
رییس جمهوری افزود: حافظ شیرازی به ما آموخت که دین با ریا قرین نمی‌شود و سعدی شیرازی نیز به ما یاد داد که دولت و راه دولتمردان در کنار ظلم قرار نمی‌گیرد و ما همان راه و مسیر را ادامه خواهیم داد.
دکتر روحانی که اظهاراتش پی درپی با شعارهای حمایت آمیز" روحانی دوستت داریم"، مردم استان فارس پشتیبانی می شد ، اظهارداشت: "روحانی" سرباز کوچک وطن و خادمی از خادمان شما است.
رییس جمهوری با بیان اینکه از شیراز به تیم مذاکره کننده هسته‌ای پیام می‌فرستم که احساسات پرشور جوانان و مردم شیراز و عشایر غیور فارس و عشق و احترام آنان به خادمان خود را ببینند، خاطرنشان ساخت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای امروز در قلب دنیای غرب با صدای رسا از حقوق شما ملت بزرگ دفاع می‌کند.
رییس شورای عالی امنیت ملی در ادامه به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: اگر امروز با 1+5 مذاکره می‌کنیم می‌خواهیم به دنیا اعلام کنیم که ایران اهل منطق و استدلال است و برای ما آنچه از سانتریفیوژ مهم‌تر است قدرت استدلال و منطق تیم مذاکره کننده ماست. ما به دانشمندان هسته‌ای خود و به سیاستمداران ایرانی افتخار می‌کنیم.
رییس جمهوری اضافه کرد: به امید خدا و با حمایت شما مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری در آینده‌ای نه چندان دور، قطعنامه‌های نابحق شورای امنیت علیه ملت ایران را با قدرت منطق و استدلال حقوقی، در همان شورای امنیت ملغی خواهیم کرد.
دکتر روحانی گفت: هنر این نیست که در تریبونی در گوشه‌ای شعار دهیم بلکه هنر آن است که به سازمان ملل رفته و همانجا قطعنامه‌ها را ملغی کنیم.
رییس شورای اقتصاد با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید پیش از لغو تحریم‌ها تورم را مهار کرده و اقتصاد را از شرایط رکود ،در آستانه دوران رونق و رشد تولید قرار داد، تصریح کرد: اگر این دستاوردها پس از لغو تحریم‌ها به دست می‌آمد عده‌ای می‌گفتند که دولت یازدهم چشم به بیرون دارد اما دولت در وهله اول امیدش به خداوند و پس از آن به دستان پرتوان ملت ایران است.
رییس جمهوری ادامه داد: به حول و قوه الهی و با کمک شما مردم ، دوران رشد اقتصادی را در پیش خواهیم داشت و بی‌تردید راه را برای رفاه عمومی آماده خواهیم کرد.
رییس جمهوری با اشاره به مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار و نیز تصویب سود 14 تا 16 درصدی برای تسهیلات صندوق توسعه ملی از سوی دولت اظهار داشت: به همه کارگران و کارآفرینان و نیز معلمان که ایام ایام آنان است و به همه مردم ایران اعلام می‌کنم که دولت همه تلاش و توان خود را بکار گرفته تا همه لوازم برای رونق و رشد کشور مهیا و فراهم باشد.
دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود از صمیمیت و وفاداری مردم و ابراز لطف و محبت آنان در مسیر استقبال به نماینده دولتی که خادم آنان است تشکر کرد و گفت: شیراز شهر عاشقان خاندان ولایت و رسالت، حرم سوم اهل بیت(ع) در ایران، شهر فرهنگ، ادب و هنر و استان فارس استان تمدن باستان ایران و آثاری در حوزه تمدنی و معماری است که مایه فخر ملت ایران است و شیراز پایتخت زبان قند پارسی در نظر همه بزرگان فرهنگ و ادب شناخته می‌شود.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امسال سال وحدت، برادری و دوستی است، افزود: اعتدال بهار در بهار شیراز بهتر معنا می‌شود و اعتدال خلق و خوی ایرانیان در شیراز و استان فارس هویدا و آشکار است. شیراز شهر محبت و مهمان‌نوازی است و اگر چند نفر در گوشه خیابانی در شیراز کاری خلاف ادب انجام می‌دهند این ربطی به شیراز و شیرازی‌ها ندارد که احترام به بزرگان و شهیدان جزو مرام و اخلاق آنان است و شیرازی‌ها همه معلم بزرگ و استاد شهید مطهری و شهید بهشتی‌ها، شهید دستغیب‌ها و همه بزرگان دین و معنویت را عاشقانه دوست دارند.
دکتر روحانی در بخش پایانی سخنان خود درباره طرح‌های دولت برای تسریع در پیشرفت و توسعه استان فارس گفت: این استان آمادگی زیادی برای توسعه کشاورزی دارد اما با مشکلات فراوانی در زمینه کمبود آب مواجه است و ما در سالهای 94 و 95 علاوه بر تعدادی از شهرها ،کار آبرسانی به 369 روستا در استان را به پایان خواهیم رساند و همه سدهایی نیز که قرار بوده در سالهای 94 و 95 به بهره‌برداری برسند، تکمیل خواهند شد.
رییس جمهوری با اشاره به تولید 10 درصد از محصولات غذایی کشور در استان فارس اظهار داشت: دولت در سال جاری احیای 27 هزار هکتار از اراضی استان را در دست اقدام دارد و امیدوار است با کمک و همکاری مردم و کشاورزان با مصرف بهینه آب، بخشی از مشکل کمبود منابع آب نیز جبران شود. همه در دولت، مردم و سازمان‌های مردم نهاد باید دست به دست هم دهیم تا دریاچه‌ها و تالاب‌های استان را نیز احیا کنیم.
دکتر روحانی، استان فارس را در عرصه گازرسانی در ردیف استان‌های کم‌بهره برشمرد و اظهار داشت: در طول سال 94 و 95 به 9 شهر و 700 روستای استان گازرسانی شده و اقداماتی اساسی برای توسعه صنعت پتروشیمی و پالایشگاه‌ها در استان در دست اقدام است.
رییس جمهوری با اشاره به راه‌اندازی بزرگترین طرح آلومینیوم کشور تحت عنوان آلومینیوم جنوب در استان که در سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: دولت همچنین ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی در لامرد و توسعه اکتشافات معدنی در منطقه غنی بهرام گور در استان را برای ایجاد تحول در اقتصاد استان فارس در نظر گرفته و همچنین تسهیلات خوبی برای توسعه صنعت و سرمایه در گردش واحدهای صنعتی استان تصویب کرده است.
دکتر روحانی با اشاره به ظرفیت بالای استان فارس در زمینه گردشگری خاطرنشان ساخت: اگر صنعت گردشگری استان تقویت شود به تنهایی می‌تواند وضع اقتصادی را متحول کرده و بیکاری را در استان فارس به طور کامل مهار کند. از همین رو دولت تسهیلات خوبی برای بخش خصوصی فعال در عرصه گردشگری در نظر گرفته و فاینانس لازم برای ایجاد خط دو متروی شیراز را نیز مصوب کرده است.
رییس جمهوری به اقدامات دیگری برای رفع مشکل آب در شهر شیراز، تکمیل آزادراه شیراز اصفهان و تسریع در رفع مشکلات خط آهن شیراز– اصفهان اشاره کرد و گفت:‌ دولت 92 طرح و پروژه بزرگ با اعتبار 953 میلیارد تومان برای توسعه استان فارس در نظر گرفته که همه این طرح‌ها تا پایان سال 95 به بهره‌برداری خواهند رسید.

شناسه خبر: 86642

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده