معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تفاهمنامه همکاری امضا کردند

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان اسناد و کتابخانه ملی روز یکشنبه ، یک تفاهمنامه همکاری امضا کردند.این تفاهمنامه به امضای شهیندخت مولاوردی و سیدرضا صالحی امیری رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی رسید.

شناسه خبر: 86571 -

يکشنبه 6 ارديبهشت 1394 - 10:05

هدف از امضای این تفاهمنامه، بهره گیری طرفین از منابع اطلاعاتی، ظرفیت ها و فرصت های پژوهشی، جمع آوری، حفظ و سازماندهی اسناد و منابع مرتبط با حوزه زنان و خانواده اعم از فارسی، عربی و انگلیسی و همچنین فراهم آوردن شرایط و امکانات مناسب برای اطلاع رسانی و دسترسی مراجعین است.
همکاری در برگزاری نمایشگاهها، کارگاهها، دوره های آموزشی و نشست های تخصصی مشترک در موضوعات نقش زنان ایرانی در تمامی حوزه های مختلف همکاری در طراحی و اجرای طرح های پژوهشی مشترک، انتشار کتاب ها و نشریه ها و همکاری در تکمیل و گسترش منابع تخصصی زنان از جمله تعهدات مندرج در این تفاهم نامه می باشد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در این نشست گفت: با ظرفیت هایی که در دو حوزه وجود دارد، همکاری های مشترک میان معاونت امور زنان و خانواده و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضروری است و این تفاهم نامه در چارچوب ماده 230 قانون برنامه پنجم توسعه برای انجام اقدامات قانونی معاونت منعقد شده است.
مولاوردی اظهار امیدواری کرد؛ گسترش همکاری های مشترک و انعقاد تفاهم نامه ها به تبیین و تعیین جایگاه درست و واقعی برای حوزه زنان و خانواده منجر شود.
در پایان این نشست رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تابلو عکس سندی از خطاطی سوره کوثر با قدمت 160 ساله را که نگاشتن آن مدت 10 سال به طول انجامیده است، به معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اهدا کرد.

شناسه خبر: 86571

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده