در نشست روسای جمهور دو کشور عنوان شد،

دکتر روحانی: آماده سرمایه گذاری و ارائه خدمات فنی و مهندسی به ویتنام هستیم رییس جمهوری ویتنام: باید برای گسترش همکاریهای اقتصادی با تهران، قدم های بزرگی برداریم

رییس جمهوری با استقبال از توسعه روابط ایران و ویتنام، تصریح کرد: تهران برای توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی با هانوی کاملا آماده است و سطح روابط دو کشور باید بیش از پیش توسعه یابد.

شناسه خبر: 86467 -

پنجشنبه 3 ارديبهشت 1394 - 11:33

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی طی این دیدار که روز پنجشنبه و در حاشیه اجلاس سران آسیا - آفریقا در جاکارتا انجام شد، با اشاره به اینکه بخش خصوصی ایران آماده سرمایه گذاری و ارائه خدمات فنی مهندسی در ویتنام است، گفت: شرایط برای سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی ویتنام نیز در پروژه های مختلف، از جمله در حوزه انرژی ایران مهیا است.
رییس جمهوری با ابراز امیدواری از اینکه این دیدار سراغازی برای روابط بهتر میان دو کشور باشد، به مذاکرات هسته ای میان ایران و 1+5 اشاره و افزود: روند مذاکرات رو به پیشرفت است و اگر طرف مقابل انعطاف و اراده سیاسی لازم را داشته باشد، توافق دست یافتنی است.
دکتر روحانی سوابق ملت ویتنام در تلاش و ایستادگی در برابر متجاوز برای استقلال را تجربه ای ارزنده خواند و پیشرفت و رفاه مردم این کشور را خواست ملت و دولت ایران دانست.
رییس جمهوری ویتنام نیز در این دیدار باتاکید براینکه دو کشور منافع و دیدگاههای مشترکی در بسیاری از امور داشته و دارند، گفت: ویتنام برای توسعه روابط خود با ایران اهمیت ویژه ای قائل است و هانوی باید برای گسترش همکاریهای اقتصادی با تهران قدم های بزرگی بردارد.
"ترانگ تان سانگ" افزود: باید در خصوص منافع مشترک، صدای مشترکی داشته باشیم و ویتنام به عنوان کشوری که سالهای طولانی قربانی حربه تحریم بوده، مشکلات اینگونه اقدامات علیه ملت ها را درک می کند.
رییس جمهوری ویتنام همچنین با قدردانی از تهران بخاطر اجرای پروژه های بزرگ نفت و گاز، اظهارداشت: باید راههای تبادل کالا میان دو کشور نیز هر چه بیشتر تسهیل شود.
وی در این ملاقات از دکتر روحانی برای دیدار رسمی از هانوی دعوت کرد.

شناسه خبر: 86467

- سفرهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده