معاون اول رییس جمهور:

اجرای طرح های وزارت نفت از اولویت های دولت در راستای سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی است

جلسه نحوه تامین مالی طرح های کلیدی و محورهای بااهمیت سال 94 وزارت نفت عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شناسه خبر: 86413 -

سه شنبه 1 ارديبهشت 1394 - 18:00

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش وزیر نفت از طرح‌های در دست اجرا در بخش نفت، گاز و پتروشیمی، اجرای این طرح ها را از اولویت های اصلی دولت در راستای سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی برشمرد و از صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواست، حداکثر همکاری خود را برای تامین منابع مورد نیاز اجرای این طرح ها به کار گیرند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به طرح های مهم وزارت نفت در میادین مشترک نفت و گاز تاکید کرد: اهمیت و اولویت اجرای این طرح ها مورد تاکید همه مسئولان کشور است و همه باید کمک کنند تا موانع برطرف و هرچه سریعتر این طرح ها به بهره برداری برسد.
در این جلسه که رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مشاور اقتصادی رییس جمهور نیز حضور داشتند، وزیر نفت گزارشی از طرح‌های اصلی و پراهمیت در دست اجرای این وزارتخانه ارائه و مشکلات پیش روی تامین منابع برای تکمیل این طرح ها را مطرح کرد.
برنامه گازرسانی به دو و نیم میلیون خانوار جدید در روستاها و شهرهای کوچک، اجرای عملیات گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان، اجرای خط لوله گاز صادراتی جدید به کشور عراق، تکمیل برخی از طرحهای پالایشگاهی از جمله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، تکمیل و بهره برداری از دوازده واحد جدید پتروشیمی در سراسر کشور و اجرای برخی از طرح های جدید در میادین مشترک نفت و گاز از جمله برنامه هایی بود که مهندس زنگنه به تشریح جزئیات و اعتبارات مورد نیاز اجرای آنها پرداخت.
در این نشست رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و نمایندگان بانک مرکز ی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم در خصوص ابعاد ، جوانب و راهکارهای ممکن برای تسریع در اجرای طرح های اصلی وزارت نفت توضیحاتی ارائه کردند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

شناسه خبر: 86413

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده