به منظور شرکت در شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس کشورهای آسیایی - آفریقایی؛

رییس جمهوری وارد جاکارتا شد

رییس جمهوری شامگاه سه شنبه به وقت محلی وارد جاکارتا پایتخت اندونزی شد تا در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس کشورهای آسیایی - آفریقایی شرکت کند.

شناسه خبر: 86405 -

سه شنبه 1 ارديبهشت 1394 - 18:20

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در فرودگاه بین المللی «حلیم» مورد استقبال وزیر امور خارجه اندونزی و جمعی دیگر از مقامات این کشور و سفیر و دیپلمات های کشورمان قرار گرفت.
رهبران و مقام های بلندپایه بیش از 100 کشور آسیایی و آفریقایی در کنار نمایندگان 16 کشور ناظر و 25 سازمان بین المللی برای شرکت در این مراسم دعوت شده اند.
رییس جمهوری اسلامی ایران سخنران نشست صبح چهارشنبه اجلاس سران کشورهای آسیایی – آفریقایی است.
شصتمین اجلاس سران آسیا – آفریقا چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می شود.
نخستین اجلاس کشورهای آسیایی و آفریقایی 18 آوریل 1955 میلادی برابر 28 فروردین 1334 شمسی در باندونگ اندونزی برگزار شده بود؛ کنفرانسی که موجب شکل گیری جنبش غیرمتعهدها شد که اعضای آن به هیچ یک از دو بلوک قدرت آن زمان یعنی ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی وابسته نبودند.
رییس جمهوری در فرودگاه جاکارتا در گفتگویی کوتاه با خبرنگاران شرکت در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دیدار و گفتگو با شماری از مقامات ارشد کشورهای شرکت کننده و سخنرانی در جمع علمای مسلمان، نخبگان و تجار اندونزی را از جمله برنامه های کاری فشرده خود در سفر به جاکارتا اعلام کرد.
«تقویت همبستگی و همکاری در جهان اسلام» محور نشست سران عضو سازمان همکاری های اسلامی عنوان شده است.

شناسه خبر: 86405

- سفرهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده