به ریاست معاون اجرایی رییس جمهوری؛

جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان فارس برگزار شد

جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان‌ فارس به ریاست معاون رییس جمهوری و با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولان استان و جمع زیادی از مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌های توسعه‌ای و بانک‌ها برگزار شد.

شناسه خبر: 86404 -

سه شنبه 1 ارديبهشت 1394 - 17:53

دکتر محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری عصر سه‌شنبه در شانزدهمین جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان‌ها که در آستانه سفر کاروان تدبیر و امید به استان فارس، برگزار شد، گفت: این جلسه فرصتی دیگر برای مسئولان استان فارس است تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های توسعه‌ای استان را در حضور نمایندگان موسسات پولی و سرمایه‌گذاری کشور تشریح کنند.
معاون اجرایی رییس جمهوری، در این جلسه که به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری در استان فارس و تبادل نظر با نمایندگان بانک‌ها و موسسات سرمایه‌ای برگزار شده بود، افزود: یکی از اهداف انجام سفرهای کاروان تدبیر و امید به استان ها، بررسی مجدد مسائل، نیازمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری هر استان با حضور مسئولان، سرمایه گذاران و موسساتی است که توان مشارکت در این عرصه ها را دارا هستند.
وی با اشاره به برنامه ریزی هایی که در جریان هریک از سفرهای کاروان تدبیر و امید به استان‌ها انجام می گیرد، اظهار داشت: در این راستا از نظرات نمایندگان مجلس نیز بهره گرفته و در ضمن آنان را از برنامه‌های توسعه‌ای دولت برای آن استان مطلع می‌کنیم.
دکتر شریعتمداری تصریح کرد: دولت از اقداماتی که قرار است از محل بودجه عمومی در هر استان انجام گیرد، تصویر روشنی دارد و این جلسات به این منظور برگزار می‌شود که از ظرفیت‌هایی که فراتر از بودجه دولت برای توسعه استان‌ها در بخش خصوصی و بانک‌ها و موسسات مالی وجود دارد، بهتر و بیشتر بهره گرفته شود.
وی خاطرنشان ساخت: دولت یازدهم هیچ محدودیتی در پذیرش مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها ندارد و استان فارس نیز با توجه به فهرست بلند از استعدادها و ظرفیت‌های خوب سرمایه‌پذیری این امکان را دارد که بازگشت سرمایه و سود مناسب را تضمین کند.
در این جلسه به روال جلسات پیشین فهرستی مفصل و جامع از ظرفیت‌ها، استعدادها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سوی مسئولان استان ارائه شد.

شناسه خبر: 86404

- جلسات

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده