رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید سنگال:

ایران آماده گسترش سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و صنعتی در سنگال است / علاقه مندی ایران برای گسترش همکاری‌ با کشورهای آفریقایی از جمله سنگال

رییس جمهوری با تأکید بر علاقه مندی ایران به گسترش روابط با کشورهای آفریقایی، گفت: سنگال به عنوان کشوری مهم در قاره آفریقا مورد توجه ایران است و ما از توسعه تعاملات اقتصادی و فرهنگی با این کشور استقبال می‌کنیم.

شناسه خبر: 86311 -

دوشنبه 31 فروردين 1394 - 11:29

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه و پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید سنگال، گفت: ایران آماده است تا سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و صنعتی در سنگال را افزایش دهد.
رییس‌جمهوری با اشاره به روابط خوب و صمیمی دو کشور گفت: داکار همواره یک مرکز مهم درغرب آفریقا برای ایران و مسلمانان بوده است و امروز شرایط خوبی برای ارتقاء مناسبات فیمابین داریم.
دکتر روحانی افزود: ایران بر اساس سیاست خارجی خود آماده گسترش همکاری‌ با همه کشورهای آفریقایی از جمله سنگال است و امیدواریم در سالهای آتی، شاهد سرعت قابل قبول در گسترش همکاری‌ها باشیم.
رییس جمهوری همچنین با اشاره به وضعیت منطقه و گسترش افراطی گری، بر همکاری کشورها برای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.
"بابکار باء " سفیر جدید سنگال نیز با اشاره به سابقه روابط دو جانبه و حضور بازرگانان و شرکت‌های ایرانی نظیر ایران خودرو در کشورش، گفت: بر اساس دستور رئیس‌جمهور سنگال در دوران مأموریتم همه مساعی خود را برای توسعه و گسترش مناسبات با تهران به کار خواهم بست.

شناسه خبر: 86311

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده