رییس جمهوری درجلسه شورای اداری استان گیلان:

سال 94 باید سال تحرک اقتصاد باشد/ سود تسهیلات بانکی باید متعادل شود/ وظیفه دولت ایجاد فضای امن برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران است

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان گیلان با تاکید بر اینکه "سال 94 باید سال تحرک اقتصادی در کشور باشد"، گفت:همه باید دست به دست هم کشور را به سمت رونق و پیشرفت ببریم.

شناسه خبر: 86173 -

پنجشنبه 27 فروردين 1394 - 14:07

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه که روز پنجشنبه برگزار شد، وظیفه دولت را ایجاد فضای امن برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران دانست و گفت: سپردن کارها به دست مردم و زدودن مقررات اضافی از اهمیت زیادی در روند توسعه کشور برخوردار است.
رییس جمهوری افزود: فساد با شعار ، دستگیری و زندانی کردن از بین نمی رود بلکه باید راه فساد را بست . کاستن از مقررات و شفافیت در اطلاعات ، لازمه مبارزه با فساد است. همه اطلاعات باید شفاف و در اختیار همگان قرار گیرند و حرکت به سمت دولت الکترونیک در این راستا از اهمیت زیادی برخوردار است.
دکتر روحانی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه و فناوری در فرایند توسعه کشور گفت: در اقتصاد کلان باید علائم درستی ارسال کرد تا محیط امن و آرام بماند و سرمایه گذار از ثبات در قوانین مطمئن باشد.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه "باید سود تسهیلات بانکی متعادل شود"، گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی باید همزمان با کاهش نرخ تورم ، کاسته شود و متعادل گردد.
دکتر روحانی بیکاری را معضل بزرگ کشور دانست و افزود: باید در سال جدید با حرکت به سمت رونق اقتصادی ، برای رفع این معضل تلاش کنیم چرا که با رونق اقتصادی ، نشاط ، درآمد، رفاه و اشتغال می آید.
رییس جمهوری سپردن بنگاههای اقتصادی به بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: باید مردم و سازمان های مردم نهاد در همه عرصه هایی که به میدان آمده اند موفق شده اند و دولت حامی نهادهای مردمی برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.
دکتر روحانی در ادامه اسلام را دین سلام ، همزیستی و صلح خواند و اظهارداشت: کار سیاست خارجی نشان دادن واقعیت ایران و ایرانیان به جهانیان است تا دنیا بیش از پیش واقعیت ها و فرهنگ غنی ملت ایران را درک کند.
پیش از سخنان رییس جمهوری نیز امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان گیلان ، استاندار ، شماری از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و دکتر نوبخت گزارش هایی را از وضعیت استان ارائه دادند.

شناسه خبر: 86173

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده