بازدید رییس جمهور از طرح توسعه مجتمع بندری کاسپین و طرح تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی

رییس جمهور صبح امروز پنج شنبه از طرح توسعه مجتمع بندری کاسپین و طرح تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی بازدید کرد .

شناسه خبر: 86155 -

پنجشنبه 27 فروردين 1394 - 08:56

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید با توضیحات مسئولین مربوطه در جریان مزیت های احداث این پروژه ها قرار گرفت.
طرح احداث تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی که از سال 1388 تا سال 1392 فقط 35 درصد پیشرفت فیریکی داشته و روند ساخت آن از سال 1391 عملا با وقفه مواجه گردیده بود پس از استقرار تیم مدیریتی جدید و فعال سازی پروژه های راکد، ضمن تسریع در روند احداث مسیر مستقیم این پروژه از آبان ماه سال 92 تاکنون و در کمتر از 18 ماه پیشرفت فیزیکی آن به حدود 92 درصد رسیده است .
تقاطع غیر هم سطح منطقه آزاد انزلی بصورت روگذر و شبدری کامل بوده که طول شاخه اصلی تقاطع از ابتدای محل فراز تا انتهای محل فرود در حدود یک هزار و یکصد متر و 2 باند شمالی و جنوبی می باشد این تقاطع جهت تامین کلیه حرکات گردشی و تغییر مسیر ها و نیز یک زیرگذر به طول 600 متر جهت اتصال مسیر رشت- انزلی به بندر کاسپین و به منظور توزیع متوازن بار ترافیکی بندر مذکور طراحی شده است .
همچنین دسترسی مسیر راه آهن به محل اسکله و در نهایت اتصال منطقه به کمربندی امام زاده هاشم نیز از مسیر زیر گذر انجام می شود .
دکتر روحانی رییس جمهوری را در این بازدید دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌جمهور،اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد،حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور و همچنین رییس سازمان حفاظت محیط زیست و شماری از وزراء و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی همراهی می کردند

شناسه خبر: 86155

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده