به منظور افتتاح بزرگترین فاز میدان پارس جنوبی؛

دکتر روحانی وارد عسلویه شد

رییس جمهوری به منظور شرکت در مراسم آغاز بهره برداری از بزرگترین فاز پارس‌جنوبی که با بالاترین سطح استفاده از توان داخلی ساخته شده است، وارد عسلویه در استان بوشهر شد.

سه شنبه 26 اسفند 1393 - 10:45

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دقایقی پیش با استقبال استاندار بوشهر، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و جمعی از مدیران ارشد بومی و صنعت نفت کشور وارد عسلویه شد.
رییس جمهوری را در این سفر دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دکتر معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست همراهی می‌کنند.
بر اساس این گزارش، فاز 12 به عنوان بزرگترین فاز میدان گازی پارس جنوبی، معادل سه فاز استاندارد است و روزانه 81 میلیون متر مکعب گاز تولید می‌کند. این فاز در بلوک جنوب شرقی حوزه گازی پارس جنوبی و حاشیه خط مرزی با کشور قطر با مساحتی حدود ٢٠٦ کیلومتر مربع واقع شده است و تاسیسات خشکی این فاز در منطقه تنبک و در ٦٥ کیلومتری شرق عسلویه قرار دارد.
پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که با بهره‌برداری کامل از فاز ١٢ روزانه ٣ میلیارد فوت مکعب گاز ترش (معادل ٦٥ میلیون مترمکعب گاز شیرین) به شبکه سراسری تزریق می‌شود که به این ترتیب فاز ١٢ میدان گازی پارس‌جنوبی از نظر حجم کار و میزان سرمایه‌گذاری و تولید، بزرگترین فاز این میدان به حساب می‌آید.

شناسه خبر: 85431