رییس جمهوری در دیدار "نیکبخت " دیپلمات آزاد شده ایرانی:

ملت ایران برای دفاع از اهداف و آرمانهایش بهای زیادی پرداخت کرده است/ پیگیر و متأثر از موضوع اسارت شما بودم /قدردانی از عملکرد همه دستگاه‌های مرتبط در فراهم کردن شرایط آزادی دیپلمات کشورمان

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه ملت ایران برای دفاع از اهداف و آرمان‌های خود همواره بهای زیادی پرداخت کرده است، گفت: ملت ایران، استقلال، آزادی، انقلاب، ایمان و فرهنگ دینی را از یاد نبرده و نخواهد برد و همواره به عهد و پیمانش با نظام اسلامی وفادار بوده‌است.

شناسه خبر: 85378 -

شنبه 23 اسفند 1393 - 13:32

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در دیدار نوراحمد نیک‌بخت دیپلمات آزاد شده ایرانی، ‌گفت: بهای پایبندی به آرمان‌های نظام و انقلاب، گاهی با شهادت، گاهی با جانبازی، گاهی با اسارت و تحمل فشارها و سختی‌ها پرداخت شده است و خداوند، همواره به ملت ایران برای عبور از سختی‌ها کمک کرده است.
رییس جمهوری در این دیدار صمیمی ضمن پرس و جو در خصوص دوران اسارت دیپلمات کشورمان، گفت: آنچه به شما کمک کرد تا در مدت زمان طولانی اسارت روی اصول دینی و مذهبی و ملی خود مقاومت کنید، نصرت خدا و ایمان قوی بود.
دکتر روحانی با بیان اینکه خانواده شما نیز در دوران اسارت سختی‌ها و مشقت‌های بسیاری متحمل شده، اظهار داشت: برای ما این روحیه قوی، ایمان بر آرمان‌ها و ایستادگی در برابر سختی‌ها و مشکلات ارزشمند است و اجر و پاداش شما و خانواده‌تان نزد خداوند محفوظ است.
رییس جمهوری ضمن تشکر از عملکرد وزارتخانه‌های اطلاعات و خارجه و همه دستگاه‌های مرتبط در فراهم کردن شرایط آزادی دیپلمات کشورمان، اظهار داشت: به عنوان رییس‌ جمهوری شخصاً پیگیر و متأثر از موضوع اسارت شما بودم و وقتی شما آزاد و وارد کشور شدید بسیار خوشحال شدم و امیدوارم با همان روحیه به کشور و خانواده وزارت خارجه خدمت کنید.
در این دیدار که دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌ جمهوری، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و دکتر حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری حضور داشتند، نوراحمد نیک‌بخت دیپلمات آزاد شده ایرانی شرحی از نحوه و دوران اسارت و نیز شرایط آزادی خود ارایه کرد. همچنین همسر و فرزندان وی نیز در این دیدار با رییس جمهوری گفت و گو کردند.

شناسه خبر: 85378

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده