افتتاح 2 واحد از بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور با حضور رییس جمهوری

با حضور رییس‌ جمهوری واحدهای 5 و 6 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور افتتاح و عملیات اجرایی 6 طرح بزرگ زیربنایی فاضلاب تهران آغاز شد.

شناسه خبر: 85359 -

شنبه 23 اسفند 1393 - 09:05

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح شنبه با حضور در منطقه شهرری، ضمن افتتاح واحدهای 5 و 6 تصفیه‌خانه فاضلاب از بخش‌های مختلف آن بازدید کرده و با توضیحات دست‌اندرکاران پروژه در جریان روند تکمیل و مزیت‌های این طرح بزرگ زیست‌محیطی قرار گرفت.
این پروژه افتتاح شده یک میلیون و پنجاه هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. 82 میلیون متر مکعب پسآب تولیدی در سال و تولید سالانه 16 هزار مگاوات برق ، از جمله مزیت‌های این پروژه است.
همزمان با افتتاح واحدهای 5 و 6 تصفیه‌خانه فاضلاب، 6 پروژه بزرگ طرح فاضلاب تهران نیز با اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان آغاز شد.
طرح فاضلاب تهران برای افق 1410 جمعیتی بالغ بر 11 میلیون نفر را تحت پوشش می‌دهد که در 12 نقطه جغرافیایی شهر تهران، 22 واحد تصفیه‌خانه ساخته شده و خواهد شد که تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در 8 فاز یکی از مهم‌ترین آنها می‌باشد و طرح فاضلاب تهران به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور، محسوب می‌شود.
وزیر نیرو و دست اندرکاران اجرای این پروژه در این مراسم حضور داشتند .

شناسه خبر: 85359

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده