در جلسه ای به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛

بررسی متن پیشنهادی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در هیات وزیران

هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست رییس‌ جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل جاری کشور پرداختند.

يکشنبه 17 اسفند 1393 - 20:47

در این جلسه، هیأت وزیران به بحث پیرامون متن پیشنهادی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه پرداخت و سپس معاونت حقوقی رییس‌ جمهور نیز گزارشی در خصوص عملکرد این معاونت، اقدامات انجام شده برای تحقق حاکمیت قانون، تحقق حقوق ملت در قانون اساسی و همچنین برنامه‌ریزی برای هماهنگی در امور حقوقی استان‌ها و شیوه به روز رسانی سامانه‌های قوانین و مقررات و رفع اختلافات حقوقی بین دستگاه‌های اجرایی ارایه داد.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، مبلغ 193 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و زلزله در استان کهکیلویه و بویر احمد و نیز مبلغ 390میلیارد و یکصد میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و زلزله استان یاد شده در مناطق روستایی و شهری به منظور بازسازی واحدهای مسکونی اختصاص یافت.
هیأت وزیران به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای اجرای آزادراه تبریز – مرند – بازرگان به طول حدود 253 کیلومتر، شامل طراحی، مطالعات، احداث آزادراه و تأسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه یاد شده با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.

شناسه خبر: 85196