رییس جمهوری در دیدار نخبگان حوزوی قم :

حوزه باید برای اهداف فوق‌جناحی نظام و مسایل نوین جامعه نظریه‌پردازی کند/ قدردانی از حمایت مراجع عظام تقلید از برنامه های دولت یازدهم

رییس جمهوری بر ضرورت برقراری ارتباط منظم و دوسویه بین دولت، علما و اساتید حوزه علمیه تأکید کرد و گفت: باید حلقه وصل منظم بین دولت و حوزویان ایجاد شود.

شناسه خبر: 85000 -

پنجشنبه 7 اسفند 1393 - 22:21

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پنج‌شنبه شب در دیدار جمعی از نخبگان حوزوی قم با قدردانی از حمایت و نظرات ارزشمند مراجع عظام تقلید از برنامه های دولت یازدهم اظهارداشت: اینگونه حمایت و پشتیبانی‌ها برای دولت در مسیر و راه پرپیچ و خمی که پیش‌رو دارد، راهگشا است.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت در انجام وظایف خود تعلق خاطر جناحی و حزبی ندارد، گفت: همواره در طول زندگی سیاسی‌ام، تلاش کرده ام از ظرفیت همه جناح‌ها استفاده کنم و دولت نیز از چهره های مختلف و توانمند سیاسی بهره می برد.
دکتر روحانی ضرورت استقلال حوزه را مورد تأکید قرار داد و گفت: به طور کامل بر این اعتقاد هستم که حوزه باید مستقل باشد و حوزه دولتی، سیاست‌زده و جناحی نمی‌تواند، مفید و مؤثر باشد.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: باید در حوزه مجموعه‌ای وجود داشته باشد که برای اهداف فوق‌جناحی نظام در زمینه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مسایل نوین جامعه نظریه‌پردازی کند.
دکتر روحانی با اشاره به مزیت‌های برقراری ارتباط دوسویه و نزدیک دولت و علما و اساتید حوزه، اظهار داشت: با برقراری ارتباط منظم و سیستماتیک دولت می‌تواند از طرفی نظرات اساتید و حوزویان را اخذ کرده و از طرف دیگر نیازهای خود را با آنان مطرح کند.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در اکثر موضوعات، اهداف واحدی بین دولت و شما وجود دارد و با همکاری و ارتباط نزدیک‌تر می‌توان در پیشبرد بهتر امور موفق‌تر بود.
دکتر روحانی اضافه کرد: دولت در موضوعات مختلف، نیاز به نظریه‌پردازی دارد و شما اساتید و بزرگان می‌توانید به دولت در این زمینه کمک کنید.
رییس جمهوری همچنین با اشاره به آمادگی دولت برای حمایت از طرح‌های پیشنهادی حوزویان در زمینه‌های مختلف از جمله تنوع و نوآوری در موضوعات فقهی و آموزشی، گفت: چنانچه برای بهبود و ارتقاء شیوه تدریس و ایجاد نوآوری در آن مواردی برای حوزه علمیه وجود داشته باشد، دولت برای حمایت از آن آمادگی دارد.
در ابتدای این نشست تعدادی از نخبگان حوزوی از اقدامات و تلاش‌های دولت تدبیر و امید در عرصه‌های مختلف قدردانی کرده و با تأکید بر حمایت از دولت، دیدگاه‌ها و نظرات خود را با رییس‌ جمهوری در میان گذاشتد.

شناسه خبر: 85000

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده