رییس جمهوری در دیدار اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مبنای حرکت دولت ایجاد امنیت و استقلال اقتصادی است/ دولت به اقتصاد مقاومتی ملتزم است / به دنبال بهبود زندگی مردم در کنار ارتقای ارزشهای معنوی هستیم / تخریب و توهین از مصادیق منکر است

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت در شرایط سختی بار مسئولیت اجرایی کشور را به دوش گرفته است، گفت: در این شرایط سخت دولت انتظار ویژه ای از حوزه علمیه،علما ، اساتید و مخصوصاً جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دارد تا بتوانیم هدف واحدی را که سربلندی نظام و خدمت به مردم است، محقق سازیم.

پنجشنبه 7 اسفند 1393 - 17:12

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ظهر پنج‌شنبه در دومین روز از سفر کاروان تدبیر و امید به استان قم، در دیدار رییس و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: جامعه مدرسین نهاد باسابقه‌ای است که مسیرش همواره حمایت از نظام، انقلاب و منافع ملی بوده و امیدواریم این نهاد مقدس بتواند همچنان رسالت خود را به خوبی به انجام برساند.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت هرگز تابع اهداف حزبی و جناحی نیست ، تصریح کرد: ترکیب دولت نشان می‌دهد که از هر دو جناح در مسوولیت های اجرایی حضور دارند.لذا اهدافی که دولت پیگیری می‌کند، همان اهداف مقام معظم رهبری ، مراجع معظم و جامعه مدرسین است و تفاوتی با آن ندارد.
دکتر روحانی با تأکید بر توجه و اهتمام دولت به موضوعات فرهنگی، اظهار داشت: دولت به دنبال بهبود زندگی مردم در کنار ارتقای ارزشهای معنوی جامعه است و بر این باور هستیم که اگر فرهنگ رشد نکند، نمی‌توانیم در سایر بخش‌ها به رشد پایدار دست پیدا کنیم و بی‌تردید بدون توجه به مسایل فرهنگی مسیر تحول اقتصادی نیز پایدار نمی‌ماند.
رییس جمهوری تصریح کرد: فرهنگ برای دولت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و البته در این مسیر نیازمند حمایت حوزه و نهادهایی مانند جامعه مدرسین هستیم.
دکتر روحانی اضافه کرد: دولت خود را متعلق به حوزه علمیه می‌داند و تمایل دارد از نظریه‌پردازی و حمایت علما و فضلا بیشتر بهره‌مند شود.
رییس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت در 18 ماه گذشته بویژه در بخش اقتصادی، گفت: دولت به دنبال کاهش تورم و استمرار مهار آن در کنار رشد و رونق اقتصادی است و برنامه‌ریزی‌های لازم را در خصوص رشد اقتصادی، سرمایه‌گذاری و سهولت کسب و کار و توجه ویژه به امور زیربنایی با قوت پیگیری می‌کند و در این مدت نیز گام‌های خوبی در این بخش‌ها برداشته شده است.
دکتر روحانی در ادامه باور و اعتقاد دولت به اجرای اقتصاد مقاومتی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: دولت به همه بندهای اقتصاد مقاومتی ملتزم است و اعضای تیم اقتصادی دولت راهی جز اقتصاد مقاومتی سراغ ندارند ، بنابراین حتماً مسیر ترسیم‌شده بر آن مبنا را طی خواهیم کرد که البته اقداماتی نیز در این زمینه‌ها انجام شده که رشد صادرات غیرنفتی از آن جمله است.
رییس جمهوری تصریح کرد: از نظر دولت، اقتصاد مقاومتی این است که اقداماتی انجام شود تا فشارهای دیگران به کشور قطع و بی‌اثر شود، بنابراین مبنای دولت حرکت به سمت ایجاد امنیت و استقلال اقتصادی است.
دکتر روحانی همچنین با قدردانی از حمایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری از دولت تصریح کرد: دولت قطعا در مسیر هدایت‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حرکت کرده و تا آخر هم بر همین مبنا حرکت خواهد کرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه دولت از انتقاد استقبال می‌کند، اظهار داشت: ما از انتقادهای دلسوزانه و ناصحانه استقبال می‌کنیم منتها تخریب و توهین از مصادیق منکر است و کسی که تهمت می‌زند و با دروغ‌پراکنی به دنبال تشویش اذهان عمومی است، بی‌تردید مرتکب منکر شده است که باید به آن تذکر داد.
در این دیدار آیت الله یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن خوشامدگویی، با قدردانی از اقدامات دولت تدبیر و امید ضمن طرح برخی پیشنهادات و دغدغه های این جامعه اظهارداشت: مطمئن هستیم در دوره ریاست جمهوری شما، شاهد اقدامات مثبت و سازنده ای در تمامی عرصه ها خواهیم بود.
حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی نیز با تجلیل از تلاش های دولت در زمینه های فرهنگی اظهار داشت: از نزدیک شاهد هستیم که در دولت یازدهم تلاش های خوبی در زمینه فرهنگ صورت می گیرد البته باید دولت مراقبت کند که این اقدامات موثر در سایه برخی کم توجهی ها کم رنگ نشود.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین جواد مروی ضرورت حمایت از دولت تدبیر و امید را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولتی که برگرفته از رای مردم، تنفیذ مقام معظم رهبری و اعتماد مجلس شورای اسلامی است ، دولتی مشروع و مقبول است و باید همه حمایت ها در راه موفقیت این دولت انجام شود.
در ادامه این مراسم همچنین تعداد دیگری از اعضای جامعه مدرسین در سخنانی دیدگاه های خود را با رییس جمهوری در میان گذاشتند.

شناسه خبر: 84975