حضرت آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با رئیس جمهوری:

غرب بداند که فرهنگ تسلیم ناپذیری امام از سوی رهبری و دولت ادامه دارد/ مذاکره کنندگان متدین و انقلابی هستند / اقتصاد کشور باید برمبنای اقتصاد مقاومتی مدیریت شود

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، موفقیت دولت را موفقیتی‌ برای نظام و انقلاب دانستند و با تقدیر از خدمات دولت یازدهم تصریح کردند: دولت در عرصه های اقتصاد ، سیاست و فرهنگ و خصوصا بخش سلامت و راه و بزرگراه ها، کارهای بسیار خوبی انجام داده و گام های خوبی برداشته است.

شناسه خبر: 84959 -

پنجشنبه 7 اسفند 1393 - 15:24

این مرجع عالیقدر عالم تشیع در این دیدار که روز پنجشنبه و در جریان سفر استانی دولت تدبیر و امید به قم ، در بیت معظم له برگزار شد ، با تاکید بر اینکه " بنای ما بر این است که بطور کلّی از دولت حمایت کنیم"، افزودند: برای پیشرفت دولت، نقد و پیشنهاد دلسوزانه را وظیفه خود می‌دانیم و این پیشنهادها و نظرهای دلسوزانه خصوصاً در دولت شما با توجه به سوابق انقلابی و روحانی بودنتان، بیشتر از گذشته است.
ایشان با اشاره به اینکه "آنچه امروز بیان می‌شود قطعاً برای پیشرفت دولت و انقلاب و از روی علاقه و دلسوزی است" ، به ضرورت تقویت فرهنگ تسلیم ناپذیری اشاره کردند و گفتند: حضرت امام (ره) شخصیتی بودند که هیچ‌گاه به غیر از خدا در مقابل کسی تسلیم نشدند و خوفی به خود راه ندادند و با این قدرت توانستند عزت اسلام و تشیع را در جهان زنده نگهدارند.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی اظهارداشتند: وظیفه همه ما این است که این فرهنگ را زنده نگهداریم و آن را رونق بیشتر دهیم . این فرهنگ را باید امروز در مقابل غرب و ایادی آن‌ها نشان دهیم تا بدانند که آن فکر امام همچنان باقیست و توسط رهبری و دولت اسلامی ایران ادامه دارد.
این مرجع عالیقدر عالم تشیع در ادامه به مذاکرات هسته ای اشاره کردند و با حمایت از اصل مذاکرات و توصیف مذاکره کنندگان ایرانی به افرادی "متدین ، انقلابی و سخت کوش " گفتند: حمایت از مذاکرات بدان جهت است تا اولا با معرفی منطق و گفت‌وگو صحیح و عملکرد دقیق نظام به دنیا نشان دهیم اهل صلح و منطق هستیم و در مرحله بعدی چهره استکبار و غرب را نشان دهیم.
ایشان افزودند: باید دقت کنیم که غرب از ما کینه در دل دارد و حاضر به گفت و گو در شرایط برابر نیست و از طرفی برخی ایادی آنان در منطقه با پول نفت و گاز در صدد تخریب نظام اسلامی هستند. توقع ما از دولت این است که با دشمنان به همان شدت و از موضع عزّت و قدرت برخورد شود و در روابط و موضع‌گیری‌ها ، همان طور که از امام آموختیم، هیچگاه خدای ناکرده ضعف و سستی به خود راه ندهیم و طبق نظر امام و مقام معظم رهبری عمل کنیم.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفتند: ما در مذاکره باید دقت کنیم که اگر با حفظ عزت و منافع ملّی به نتیجه رسیدیم خیلی خوب است، ولی اگر بخاطر اینکه غرب زیاده خواهی دارد ، عزّت ما زیر سؤال می‌رود و خون شهداء پایمال می‌شود ، به نتیجه نرسیم، هیچ عیب و نقص برای دولت نیست بلکه عزّت است.
این مرجع عالیقدر عالم تشیع در ادامه به بحث مسایل اقتصادی کشور پرداختند و با تاکید بر اینکه دولت یازدهم در مسائل اقتصادی از جمله ثابت نگه‌داشتن ارزش پول ملی و ارز زحمات کشیده است ، اظهارداشتند: مردم می‌خواهند اقتصاد در سر سفره‌ آن‌ها اثر بگذارد و گاهی مردم به ما مراجعه می‌کنند که اجناس گران شده است.
ایشان با اشاره به اینکه عدم نظارت بر قیمت‌ها و حضور دلالان و واسطه‌ها باعث می شود که عملکرد دولت در عرصه اقتصاد در معیشت مردم تأثیر نگذارد ، گفتند: اقتصاد کشور باید همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند برمبنای اقتصاد مقاومتی مدیریت شود و اقتصاد مقاومتی از ضروریات است چه تحریم داشته باشیم و چه نداشته باشیم .
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در بخش دیگری از رهنمودهایشان به اهمیت تقویت بیش از پیش ارتباط دولت با حوزه اشاره کردند و افزودند: ارتباط بیشتر با حوزه خصوصاً در مسائل فرهنگی ضروری است تا خدای ناکرده به نام دولت کاری نشود که موجب ناراحتی متدینین و حوزویان شود. باید به مسائل فرهنگی دقت شود که موازین انقلابی و منطبق با اسلام و تشیع باشد . باید ارتباط با مراجع و جامعه مدرسین بیشتر باشد- جامه مدرسین نهادی است که از قبل از انقلاب و بعد از انقلاب نقش مؤثر داشته است.
در ابتدای این دیدار جمعی از مسوولان ارشد دولت نیز حضور داشتند و سپس حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی و رییس جمهوری در جلسه ای خصوصی به گفت و گو در خصوص مهمترین مسایل کشور پرداختند.

شناسه خبر: 84959

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده