رییس جمهوری در مراسم افتتاح قطعه نخست طرح آزادراه عظیم حرم تا حرم:

به دنبال توسعه جامع و همه جانبه هستیم/ بخش خصوصی باید در همه عرصه‌ها ورود پیدا کند/ قدردانی از تلاش‌های عظیم و افتخارآفرین قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران دفاع مقدس و ساختن کشور

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه "ما به دنبال توسعه جامع و همه جانبه هستیم"، گفت: برای رسیدن به استقلال و رونق اقتصادی، رفاه مردم و اشتغال جوانان، راهی جز توسعه نداریم و این توسعه باید جامع و در همه ابعاد اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی باشد.

چهارشنبه 6 اسفند 1393 - 17:51

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که عصر چهارشنبه و در مراسم افتتاح قطعه نخست طرح آزادراه عظیم حرم تا حرم که از قم تا گرمسار به طول ۱۵۲ کیلومتر احداث شده، صحبت می کرد، اظهارداشت: اساس کار دولت تدبیر و امید در عرصه اقتصاد، واگذاری کار به مردم است.
رییس جمهوری گفت: همه امور کشور باید به بدست مردم اداره شود و دولت فقط خادم مردم است که وظیفه طراحی، تشخیص اولویت‌ها، نظارت، هدایت و اتصال بخش‌های غیردولتی را برعهده دارد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم تلاش زیادی برای واگذاری تصدی‌گری‌های اقتصادی به بخش‌های غیردولتی شده که نتایجی نیز به دنبال داشته است، اظهارداشت: باید بخش خصوصی در همه عرصه‌ها ورود پیدا کند و البته باید شرایطی ایجاد شود که بخش خصوصی احساس کند همه حامی و پشتیبان او هستند و در این مسیر بانک‌ها نیز باید فعال شوند که هنوز سرعت عمل آنها مطلوب نیست.
رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش‌های عظیم و افتخارآفرین قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران دفاع مقدس، به فعالیت خود در این قرارگاه به عنون رییس ستاد نیز اشاره و تصریح کرد: می‌توان به تعبیری گفت که قرارگاه خاتم الانبیاء بار جنگ را بر عهده داشت و فرزندان این ملت در دفاع مقدس از سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی تا دیگر بخش‌ها در آن دوران برای کشور افتخار آفریدند و حالا که در دوران صلح به سر می‌بریم، باید فرصت در اختیار این عزیزانی که در آن دوران سخت امتحان خود را پس داده‌اند قرار گیرد تا کشور را بسازند.
دکتر روحانی با سپاسگزاری از همه دست‌اندرکاران اجرای پروژه آزادراه قم - گرمسار، خاطر نشان کرد: برای ساختن کشور باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم لبخند را بر لبان مردم نشانده و رضایت خداوند را که بالاترین هدف در جمهوری اسلامی ایران کسب کنیم.

شناسه خبر: 84923