افتتاح بخش اول آزادراه عظیم حرم تا حرم با حضور دکتر روحانی

بخش اول آزادراه عظیم حرم تا حرم که از قم تا گرمسار به طول 152 کیلومتر احداث شده است با حضور رییس جمهوری به طور رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شناسه خبر: 84918 -

چهارشنبه 6 اسفند 1393 - 16:28

با توجه به اینکه پیش از این شبکه ارتباطی مرکز و جنوب کشور به شمال شرق محروم از شبکه آزادراهی بود و مشهد مقدس به عنوان بزرگترین مرکز جذب زائر و گردشگر داخلی و خارجی در این مسیر قرار دارد، این مهم باعث شد تا امکان‌سنجی احداث آزادراهی در این بخش از کشور برای اتصال به شبکه‌های آزادراهی مورد بررسی قرار گرفته و پروژه عظیم حرم تا حرم در فاز اجرا قرار گیرد.
این آزادراه واقع در کریدور بین‌المللی حمل نقل شرق به غرب و کریدور آسیایی است که موجب اتصال 4 استان قم، تهران، سمنان و خراسان رضوی و از آن مهم‌تر تکمیل شبکه آزادراهی کشور می‌شود.
این آزادراه ضمن اتصال مرزهای شرقی و غربی کشور ، با ارتقا ضریب ایمنی رانندگی، کاهش مصرف سوخت، آلاینده‌های زیست محیطی و زمان سفر را نیز به دنبال خواهد داشت.
این طرح در حد فاصل شهرهای مقدس قم و مشهد تعریف شده و در 4 قطعه قراراست اجرا شود که امروز قطعه اول آن در حد فاصل قم به گرمسار افتتاح ‌شد.
قطعه اول آزادراه حرم تا حرم از سوی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در مدت 2 سال و با هزینه‌ای بالغ بر 690 میلیارد تومان اجرا شده است.

شناسه خبر: 84918

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده