دکتر جهانگیری در مراسم افتتاح فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر:

دولت به دنبال راهکاری برای پرداخت بدهی به شرکت‌های تولید برق است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به بدهی دولت به بخش خصوصی و شرکت‌های تولیدکننده برق گفت: تولید کنندگان برقی که مطالباتی از وزارت نیرو دارند بدانند که دولت در شرایط استثنایی و سختی قرار گرفته وامیدوارم در کارگروهی که مربوط به این موضوع است بتوانیم راهکاری برای رفع این مشکل پیدا کنیم.

شناسه خبر: 83964 -

سه شنبه 30 دی 1393 - 14:27

دکتر اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) در مراسم افتتاح بخش بخار سیکل ترکیبی پره‌سر با قدردانی از گروه مپنا برای انجام این کار بزرگ از بخش خصوصی کشور دعوت کرد تا نسبت به سرمایه گذاری در صنعت برق اقدام کند.
معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در شرایط سختی قرار داد و وزیر نیرو در بیشتر جلسات موضوع بدهی به شرکت‌های تولید کننده برق و پیمانکاران را به عنوان یک مشکل جدی مطرح می‌کند تا برای حل آن راهکاری پیدا شود.
دکتر جهانگیری ادامه داد: در دولت گذشته از شرکت‌های تولیدکننده برق و شرکت‌های آب پول‌هایی گرفته می‌شد تا برای پرداخت یارانه‌ نقدی به مردم هزینه شود اما از سال گذشته و در دولت تدبیر و امید این روند متوقف شد و تصمیم گرفتیم از شرکت های آب پولی نگیریم و از بخش برق نیز میزان دریافت را کاهش داده‌ایم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت تولید برق کشور خاطرنشان کرد: باید سالانه 5000 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم و برای این منظور لازم است که همواره ایجاد ظرفیت 15000 مگاوات را در دست انجام داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و توانمندی کشور برای ساخت این نیروگاه‌ها گفت: احداث این نیروگاه‌ها از اولویت های وزارت نیرو است؛ چرا که هم ظرفیت تولید برق را افزایش می‌دهد و هم از نظر زیست محیطی مطلوب تر است.

شناسه خبر: 83964

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده