دکتر جهانگیری تاکید کرد؛

حمایت دولت برای دستیابی به اهداف والای جمعیت هلال احمر

معاون اول رییس جمهور سیاست زدایی از چهره هلال احمر، توجه به فعالیت های بشر دوستانه و ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی داوطلبانه را مورد تاکید قرار کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در حد توان و وسع خود از جمعیت هلال احمر حمایت خواهد کرد تا این جمعیت بتواند به اهداف والای خود دست پیدا کند.

شناسه خبر: 83942 -

دوشنبه 29 دی 1393 - 12:58

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه و رییس جمعیت هلال احمر با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله غیوری نماینده سابق ولی فقیه در این جمعیت اظهار داشت: حضور حجت الاسلام والمسلمین معزی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در جمعیت هلال احمر که یک روحانی دانشمند، صاحب نظر، دنیادیده و دنیا گشته است، نقش موثری در انجام برنامه های این جمعیت در داخل و خارج از کشور خواهد داشت.
معاون اول رییس جمهور همچنین ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات دکتر فرهادی رییس سابق جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در دوران کوتاه مسئولیت دکتر فرهادی کارهای ماندگار و بزرگی در جمعیت هلال احمر انجام شد.
وی دکتر ضیائی رییس جدید جمعیت هلال احمر را فردی عالم، صاحب نظر و دانشمند دانست وگفت: ایشان مدیری جوان و پرتحرک در حوزه اجرایی است. امیدوارم در دوره مسئولیت دکتر ضیائی کارها و برنامه‌های گسترده‌تری در این جمعیت انجام شود.
دکتر جهانگیری خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر در بین نهادهای مطرح، نوع سوم تلقی می‌شود یعنی نه دولتی است و نه خصوصی بلکه مردمی و برخاسته از متن مردم و مردم نهاد است و یکی از بزرگترین رسالت‌های این گونه نهادهای مردمی ایجاد تحکیم در بین سرمایه‌های اجتماعی است.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: همه خیریه‌ها و انجمن‌های مردم نهاد دیگر که محوریت اقدامات آنها فعالیت داوطلبانه است می‌توانند هر روز با اقدامات خود به سرمایه‌های اجتماعی که مهمترین سرمایه های نظام یک کشور هستند بیافزایند که مهمترین نمود آن اعتماد مردم به کارآمدی یک نظام است.
دکتر جهانگیری همچنین یکی از اقدامات مهم و ارزشمند جمعیت هلال احمر در سالهای گذشته را جذب قشر جوان و علاقمند به خدمت‌رسانی دانست و افزود: امروز بیش از یک میلیون نفر نیروی داوطلب در جمعیت هلال احمر فعالیت دارد که برای این مجموعه یک سرمایه بزرگ محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر باید با برگزاری اردوها، جشنواره‌ها و ارائه بسته‌های آموزشی به این داوطلبان، آنها را از نظر دانش و توان اجرایی برای مواقع لزوم آماده کند و برنامه‌های امدادسانی و خدمت رسانی خود را توسعه و تعمیق بخشد.
دکتر جهانگیری اعتبار بخشیدن به استقلال فعالیت های جمعیت هلال احمر را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید مرز فعالیت جمعیت هلال احمر با دولت مشخص باشد زیرا استقلال این نهاد از نظر دولت مهم است و ضمن حمایت و تقویت و تامین مالی که از سوی دولت انجام می‌شود، علاقمند هستیم جمعیت هلال احمر به عنوان یک بنگاه عام المنفعه و نیکوکار فعالیت کند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور جمعیت هلال احمر در خارج از کشور و انجام فعالیت‌های بشردوستانه در سطح بین‌المللی، بر لزوم تقویت اینگونه اقدامات تاکید کرد و افزود: منطقه ما منطقه‌ای حادثه خیز است و کشورهای افغانستان، پاکستان، سوریه و سایر کشورهای اطراف ایران، به نوعی دچار بحران‌هایی هستند که نیاز است کشوری که در منطقه کانون ثبات و امنیت است در این بحران ها به آنها رسیدگی و کمک کند.
دکتر جهانگیری همچنین بر لزوم توسعه فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در زمینه مبارزه با فقر تاکید کرد و گفت: این جمعیت علاوه بر فعالیت در حوزه امداد و نجات باید بتواند با ارائه آموزش‌های لازم و اقدامات موثر در زمینه مبارزه با فقر نیز نقش‌آفرین باشد.
وی همچنین با اشاره به وقوع حوادث و اتفاقات طبیعی در کشورمان نظیر سیل، زلزله و تصادفات رانندگی در ایام تعطیلات خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر تاکنون نقش مهمی در اینگونه حوادث ایفا کرده و همواره در زمینه امدادرسانی و کمک به حادثه دیدگان پیشتاز بوده است.
گفتنی است در این مراسم آیت الله محمدی گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری نیز ضمن ایراد سخنانی در خصوص اهمیت سازمان جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران، متن حکم رهبر معظم انقلاب برای حجت الاسلام والمسلمین معزی را قرائت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، دکتر فرهادی و دکتر ضیائی روسای سابق و جدید جمعیت هلال احمر نیز هرکدام در سخنانی به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود درخصوص برنامه‌ها و اهداف جمعیت هلال احمر پرداختند.

شناسه خبر: 83942

- سخنراني ها

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده