در جلسه هیات وزیران؛

رییس جمهوری همه دستگاه‌ها را به حمایت معنوی و مادی از فریضه نماز دعوت کرد/ آموزش و پرورش و آموزش عالی، بزرگترین رسالت را در تقویت فرهنگ نماز برعهده دارند

رییس‌ جمهوری در جلسه هیات وزیران با تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و خدمات ارزشمند وی در ستاد اقامه نماز، تأکید کرد که همه زندگی و عالم فیض حق است و شکر این نعمت غیرقابل شمارش الهی میسر نیست و نماز حلقه اتصال عبد با معبود و اقل شکر به درگاه الهی است.

شناسه خبر: 83927 -

يکشنبه 28 دی 1393 - 20:53

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که پس از ارائه گزارشی درباره فعالیت ها و اقدامات ستاد اقامه نماز صحبت می کرد، نماز را بر پایه تعالیم قرآن کریم بالاترین ذکر خداوند و بازدارنده از زشتی‌ها دانست.
رییس جمهوری اقامه نماز را وظیفه دولت دانسته و همه دستگاه‌ها را به حمایت معنوی و مادی از این فریضه دعوت نمود.
دکتر روحانی حمایت معنوی را در گرو رفتار شایسته و الگویی مدیران بیان کرد.
رییس‌ جمهوری بزرگترین رسالت در تقویت فرهنگ نماز را در جامعه برعهده آموزش و پرورش و آموزش عالی دانست و نقش الگویی معلمان و رفتار آنان را از مهم‌ترین عوامل در تقویت بنیان‌های دینی دانش‌آموزان ذکر کرد.
دکتر روحانی اظهار داشت: با تربیت صحیح نسل جوان، آسیب‌های فرهنگی بی‌تأثیر می‌شوند.
رییس جمهوری با تأکید بر لزوم وجود نمازخانه در جاده‌ها و پاکیزگی ونظافت آنها، اهمیت مساجد و نمازخانه‌ها را به عنوان عبادتگاه مؤمنان،یادآور شد.
هیأت وزیران در این جلسه که عصر یکشنبه برگزار شد، کمیسیون فرهنگی دولت را مأمور بررسی پیشنهادها و تقویت فرهنگ نماز در جامعه کرد.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، به منظور مقابله و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه، مبلغ دو هزار میلیارد ریال به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مبلغ 30 میلیارد ریال به شهرستان آران و بیدگل اختصاص یافت.
همچنین مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار تحت عنوان «هزینه‌های پیش‌بینی نشده - کمک» بابت برگزاری کنفرانس مبارزه با خشونت و افراطی‌گری در اختیار وزارت امور خارجه قرار گرفت.
هیأت دولت برای تکمیل ساختمان شبکه آبیاری زهکشی قره سو زرین گل و تکمیل سدلاستیکی آقدکش در استان گلستان، مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.
به منظور مبارزه با پدیده خشکسالی، دولت به ترتیب مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار برای تأمین علوفه عشایر در اختیار سازمان امور عشایر کشور و مبلغ 30 میلیارد ریال برای تأمین آب شرب شهری شهر عنبران در اختیار استان اردبیل قرار داد.
اختصاص مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار بابت بخشودگی هزینه‌های آب و برق مصرفی منطقه زلزله‌زده دشتی و تنگستان در استان بوشهر، از دیگر مصوبات جلسه هیأت وزیران بود.
دولت بابت پرداخت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی، مبلغ 10 هزار و 150 میلیارد ریال با عنوان «اعتبارات موضوع فروش سهام، سهم‌الشرکه، اموال، دارایی‌ها و حقوق مالی و نیروگاه‌های متعلق به دولت و مؤسسات و شرکت‌های دولتی وابسته و تابعه» به این سازمان اختصاص داد.

شناسه خبر: 83927

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده