رییس جمهوری در جمع خبرنگاران :

11 پروژه با 603 میلیارد تومان تا سال 95 در استان بوشهر اجرایی می شود/ سیاست دولت تدبیر و امید، تعامل سازنده با جهان و به ویژه با همسایگان جنوبی خلیج فارس است/ دو واحد نیروگاهی دیگر در کنار نیروگاه اتمی بوشهر احداث می شود

رییس جمهوری روز چهارشنبه در پایان سفر دو روزه خود به استان بوشهر اعلام کرد که در جریان این سفر مصوب شده که 11 پروژه طی سالهای 94 و 95 با اعتباری بالغ بر 603 میلیارد تومان در این استان ، اجرایی و عملیاتی شود.

شناسه خبر: 83868 -

چهارشنبه 24 دی 1393 - 11:47

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در نشستی با خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر اینکه سیاست دولت تدبیر و امید، تعامل سازنده با جهان و به ویژه با همسایگان جنوبی خلیج فارس است، گفت: جمهوری اسلامی ایران از دیرباز روابط خوبی با کشورهای جنوب خلیج فارس داشته و ما در صدد تقویت این روابط هستیم.
رییس جمهوری اظهار داشت: تاریخچه و ریشه فرهنگی منطقه ای ما واحد است و همگی به دین مبین اسلام و پیروی از راه و رسم پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) ایمان داریم و این موضوع می تواند در تحکیم بیش از پیش روابط ما موثر باشد.
دکتر روحانی با بیان اینکه بوشهر می تواند با همسایگان جنوبی خود مناسبات و همکاریهای خوبی در زمینه های مختلف برقرار کند، گفت: استان بوشهر می توان با ایجاد رابطه صمیمی و بسیار خوب با همسایگان جنوبی ، فعال تر از گذشته نقش آفرینی کند.
رییس جمهوری در ادامه به مصوبات و تصمیمات دولت یازدهم برای عمران و آبادانی استان بوشهر اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر طرح ها و پروژه های مختلفی در بخش های گوناگون برای توسعه و پیشرفت سطح استان مصوب شده که همه آنها در دوره دولت یازدهم اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
دکتر روحانی افزود: توسعه بندر بوشهر و ایجاد منطقه آزاد تجاری که قبل از سفر در دولت تصویب شده و به زودی بصورت لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد ،می تواند منشا سرمایه گذاری در استان باشد. همچنین دو واحد نیروگاهی دیگر در کنار نیروگاه برق اتمی بوشهر احداث خواهد شد که مقدمات و تفاهمات اولیه با کشور سازنده انجام شده که این نیز می تواند موجب ایجاد تحول در سطح استان باشد.
رییس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره اقدامات دولت در زمینه اشتغال و توسعه استان گفت: استان بوشهر از مجموع بودجه ای که برای استان ها تعیین می شود در رتبه سوم قرار دارد و دولت به الزاماتی که برای پیشرفت سطح استان وجود دارد عمل کرده است و از همه مسئولین خواسته ام که حدالامکان از نیروهای بومی در پروژه ها و طرح هایی که برای استان وجود دارد، استفاده کنند.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: استان بوشهر از استعدادهای طبیعی و انسانی غنی برخوردار است و لیاقت آن را دارد که در بالاترین رده توسعه قرار بگیرد و این کار بدست نخبگان استان امکان پذیر است.
رییس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره بلاتکلیفی اهالی دو روستا که در اطراف نیروگاه بوشهر زندگی می کنند، اظهار داشت: وزیر کشور مامور شده است که با جدیت این موضوع را پیگیری و به نتیجه برساند ضمن اینکه نیروگاه بوشهر هیچگونه مشکل حفاظتی و امنیتی که مردم بخواهند در کنار آن زندگی کنند ندارد و از نوع نیروگاه هایی است که از حفاظت و امنیت حداکثری برخوردار است و به طور منظم تحت نظارت های بین المللی قرار دارد.

شناسه خبر: 83868

- سفرهای استانی

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده